Po tym, jak Vladimir Putin zdecydował o wkroczeniu do republik Ługańskiej i Donieckiej, na europejskich rynkach trochę zawrzało.

Seniorzy zaniepokojeni o wypłaty świadczeń rentowych i emerytalnych w obliczu sytuacji ukraińsko-rosyjskiej

Okazuje się bowiem, że według medialnych doniesień niestabilne rynki inwestycyjne mają teraz problem z utratą wartości walut, oraz powstał kłopot z płatniczymi środkami państw, które sąsiadują z Ukrainą. To może stać się groźne dla gospodarek wielu krajów.

Co zamierza w związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

W przypadku Polski to seniorzy wpadli w lekką panikę w obawie o swoje środki finansowe w postaci świadczeń rentowych i emerytalnych. "Super Express" postanowił zasięgnąć języka u źródła, czyli u rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Padło pytanie o bezpieczeństwo płynności i terminowości wypłat emerytur i rent w kontekście sytuacji panującej na terenie Ukrainy.

Wiele wskazuje na to, że emeryci i renciści nie mają o co się martwić, a potwierdził to Paweł Żebrowski pełniący funkcję rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak przyznał, wypłaty są bezpieczne ze względu na fakt, czy są one państwowym zobowiązaniem. Dodał też, że w trudnych dla kraju momentach ZUS zwykł wywiązywać się ze swojego obowiązku wypłat - Wypłata rent i emerytur nie jest w żaden sposób zagrożona. To jedno z podstawowych zobowiązań Państwa. ZUS na przestrzeni lat udowodnił, że nawet w skrajnie trudnych sytuacjach wypłaca świadczenia na czas. Emeryci i renciści mogą spać spokojnie - wyjaśnił rzecznik ZUS.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jak zapobiec brzydkiemu zapachowi z pralki. Ten prosty sposób jest skuteczny i może pomoc

Zerknij tutaj: Prezydent staje na głowie, aby ukryć ich tożsamość. Kim są i jak wyglądają córki Wladimira Putina

Nie przegap też tego: Odejście Witolda Paszta spowodowało pustkę w życiu wielu ludzi. Jego dwuletnia wnuczka wciąż woła dziadka. To wzrusza do łez