Nie ma nic fatalniejszego niż uchylanie drzwi pralki i bycie uderzonym nieprzyjemnym, zatęchłym zapachem. W celu zapobiegania takiemu zapachowi pralki, wypada pojąć powód problemu.

Skąd się biorą brzydkie zapachy w pralce

Nieprzyjemny zapach w pralce jest spowodowany połączeniem pleśni, brudu i bakterii. Gdy wtykasz ciuchy do pralki, balsamy do ciała, brud, włosy i detergenty zalegają w uszczelce, kołnierzu i dozowniku detergentu. W miarę upływu czasu mieszanka razem z wilgocią utrzymującą się w pomieszczeniu tworzy coraz mniej przyjemny aromat.

Najważniejsze wskazówki, jak usunąć zapachy z pralki

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @labrotrade

Wyczyść swoją pralkę w środku i na zewnątrz: Dla wielu to oczywista sprawa, jednak to czynności, o których czasem zapominamy. Szufladki, wnętrze bębna, kołnierz uszczelki, czy filtr, to wszystko także potrzebuje czyszczenia tak, jak obudowa z zewnątrz.

Wykonaj pranie robocze: Pranie robocze jest zwykłym uruchomieniem urządzenia bez wkładania ubrań do bębna. Lwia część ludzi w trakcie prania ustawia program na niższe temperatury, aby ograniczyć koszty.

Pranie robocze jednak powinno się odbywać z temperaturą znacznie wyższą niż 40 stopni Celsjusza. Wielu producentów poleca przeprowadzenie czyszczenia w postaci "prania na pusto" raz w miesiącu.

Stosowanie do prania łyżki sody oczyszczonej i odrobiny octu także pomoże utrzymać pralkę w czystości na dłużej, gdyż soda oczyszczona pochłania zapachy, ma świetne właściwości czyszczące bez niszczenia powierzchni, a w połączeniu z octem, idealnie przeczyszcza szufladki i wszelkie przepływy w urządzeniu.

Poza samą pralką należy także zwrócić uwagę na przewód odprowadzający wodę z pralki i na odpływ, który może wydzielać brzydki zapach, gdy jest przytkany.

O tym się mówi: Prezydent staje na głowie, aby ukryć ich tożsamość. Kim są i jak wyglądają córki Wladimira Putina

Zerknij tutaj: Wiadomo, jakie było jedno z ostatnich życzeń Witolda Paszta. Poruszające słowa sąsiada piosenkarza