Już od pewnego czasu media trąbią o niepokojącej sytuacji na terenie Ukrainy będącej obiektem zainteresowania rosyjskiej głowy państwa.

Nowe decyzje Mateusza Morawieckiego przekazane w sieci

Ostatnich kilkanaście godzin poświęconych jest w większości mediów przemowie prezydenta Rosji i konsekwencjom jego decyzji. Nie ulega wątpliwości, że zaistniała sytuacja zrobiła spore wrażenie na politykach większości świata, a polski premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny stopień zagrożenia cyberprzestępczością w związku z sytuacją na terenie Ukrainy.

Przypomnijmy, że niedawno pewne banki ukraińskie były nieczynne z powodu ataku cybernetycznego, co skłoniło Mateusza Morawieckiego do ogłoszenia pierwszego stopnia zagrożenia w cyberprzestrzeni. Obecna zaogniona sytuacja w Ukrainie skłoniła premiera Polski do podjęcia decyzji o ogłoszeniu kolejnych stopni ostrożności.

Jak donosi "Super Express", od 4 marca na terenie Polski mają zacząć obowiązywać zwiększone standardy bezpieczeństwa w przypadku podmiotów trzymających pieczę nad kluczowymi systemami IT, według twitterowego przekazu Janusza Cieszyńskiego z KPRM.

Janusz Cieszyński 21 lutego bieżącego roku o godzinie 21:25 opublikował na Twitterze informację dotyczącą obowiązującego na terenie Polski stopnia alarmowego CHARLIE–CRP - Od 21 na terenie 🇵🇱 obowiązuje stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Ma to związek z sytuacją na Ukrainie i działaniami, które obserwujemy w polskiej cyberprzestrzeni. Do 4 marca obowiązywać będą podwyższone wymogi dla instytucji utrzymujących kluczowe systemy IT.

O tym się mówi: Kolejne ponure znalezisko nieopodal Romanowa. To może być przełom w sprawie zaginionych Aleksandry i Oliwii

Zerknij: Kasia Tusk nareszcie pochwaliła się twarzą swojej córki. Okoliczności tego zdarzenia bawią do łez. O co chodzi