Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, czyli organizacja pozarządowa badająca rynek i opinie publiczne, przeprowadziła dla Radia ZET sondaż dotyczący przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej.

Ankietowani zaskoczyli swoimi odpowiedziami

W ciągu dwóch dni ankietowani odpowiadali na pytanie - Czy uważasz, że Polska powinna przywrócić zasadniczą służbę wojskową/obowiązkową służbę wojskową? Wyniki badania przeprowadzonego na 1100 respondentach z całej Polski mogą wielu zaskoczyć.

Okazuje się, że zupełnie przeciwni są obywatele w 32,3 procentach wszystkich ankietowanych, a raczej nie odpowiedziało 20,2 procent wszystkich ankietowanych. Za przywróceniem obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej zagłosowało 21 procent, natomiast raczej za tą opcją było 22,8 procent badanych obywateli.

W 3,7 procentach badanych znaleźli się ankietowani, którzy nie zastanawiali się nad tym i nie mieli na ten temat wyrobionej opinii.

Według Wikipedii ostatni pobór w szeregi wojska miał miejsce w 2008 roku, natomiast ostatnie wcielenie w wojskowe szeregi w kontekście owego poboru miało miejsce między 2 grudnia, a 4 grudnia 2008 roku.

Po dokonaniu 9 stycznia 2009 roku przez Sejm nowelizacji ustawy obowiązującej od 11 grudnia 2009 roku zaprzestano dokonywania poboru do wojska, a ostatni poborowi zostali zwolnieni z zasadniczej w sierpniu 2009 roku.

O tym się mówi: Zbigniew Mróz z programu "Sanatorium miłości" po zaręczynach poszedł o krok dalej. Co zdradził

Zerknij tutaj: Dziewczyna Kasjusza Życińskiego zdradziła, jaki mężczyzna jest naprawdę. Fani nie spodziewali się tego po gwiazdorze Warsaw Shore

Nie przegap tego: Wzruszający hołd TVP dla Witolda Paszta. Podczas koncertu preselekcji do Eurowizji wyjątkowo upamiętniono artystę