Każdy, kto darzy szacunkiem wielką postać Jana Pawła II, oraz jeden z najinteligentniejszych momentów z jego całego życia, jakim jest umieranie, poczuje potworny ból w sercu, widząc obraz, w jaki przedstawiono Jego śmierć w jednej ze sztuk teatralnych przedstawiających minuta po minucie moment Jego śmierci W szpitalnym łóżku.

Kontrowersyjna sztuka teatralna twórcy młodego pokolenia

Niezwykle kontrowersyjny twórca teatralny Jakub Skrzywanek opowiedział w swojej sztuce niezwykle realistycznie i kontrowersyjnie własną wizję ostatnich chwil życia Jana Pawła II.

Wielki Papież Polak ukazany jest w spektaklu jako słaby, stary, charczący i zacewnikowany duchowny, który odarty jest ze swojej wielkości i zasług niesionych światu przez cały swój pontyfikat.

Okradziono go w tej sztuce z majestatu i szacunku. Wiadome jest bowiem, że nie dla ludzkich oczu były najintymniejsze, ostatnie chwile jego życia. W przeciwnym razie moment jego śmierci transmitowany by był na żywo.

Twórca jednak pominąwszy historię życia i posługi Karola Wojtyły, przedstawił jedynie anatomiczną i techniczną stronę samego umierania naszego Papieża Polaka. Wielu może ocenić to jako pokazanie ludzkiej natury śmierci głowy Kościoła. Premiera spektaklu miała miejsce w Teatrze Polskim w Poznaniu, 5 lutego 2022 roku.

W dosłowny sposób ukazano agonię człowieka na podstawie konsultacji i dokumentacji medycznej udostępnionej ponoć twórcy przez pracowników ośrodków leczenia paliatywnego. Na podstawie owych informacji, Skrzywanek podjął próbę odtworzenia chwili śmierci Jana Pawła II, gdyż uważa medialny przekaz tego momentu za zakłamany i nieprawdziwy.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" mają już konkretne plany na przyszłość. Czy w końcu się pobiorą

Zerknij tutaj: Wysportowana Monika Olejnik pokazała, w „Dzień dobry TVN” jak trenuje. To ćwiczenie jest banalnie proste

Nie przegap tego: Rząd wpłacił sporą sumę na konto fundacji Tadeusza Rydzyka. Internauci są oburzeni