Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Duchowny jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk to duchowny zajmujący się różnego typu działalnością. Niektóre jego posunięcia spotykają się z aprobatą wiernych, inne potrafią wzbudzać spore kontrowersje.

Poza własną telewizją oraz stacją radiową część Rodziny Radia Maryja, spółka z o.o. Nasza Przyszłość, zajmuje się między innymi prowadzeniem sklepu internetowego Splendor24. Ceny zwalają jednak z nóg.

Rząd wpłacił sporą sumę na konto fundacji Tadeusza Rydzyka

Przedsięwzięcia księdza są w dużej mierze inwestowane z dotacji, które ksiądz otrzymuje z budżetu państwa. Dodatkowo ksiądz posiłkuje się dotacjami unijnymi.

Aktualnie w trakcie realizacji znajduje się kilka inwestycji księdza. Na wszystkie duchowny otrzymał dotację.

4 lutego Krzysztof Brejza opublikował dokument, który potwierdził, że Ministerstwo Finansów przelało na konto Fundacji Lux Veritatis (z łacińskiego „Światło Prawdy”), której prezesem jest sam ojciec Tadeusz Rydzyk, aż 300 tys. złotych.

Powodem tak wysokiej wpłaty miała być opłata za emisję spotów dotyczących zmian w podatkach „dla szeroko pojętej opinii publicznej”.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN