Ogrom zniszczeń powstał w ciągu ostatnich tygodni w wielu miejscach w Polsce. Media ostatnimi czasy podały wiele wiadomości o stratach, jakie ponieśli mieszkańcy wielu obszarów dotkniętych obfitymi opadami deszczu, silnymi, porywistymi wiatrami i burzami. Media obiegła ważna informacja, tym razem chodzi o Kraków.

Jacek Majchrowski wszczął alarm

Prezydent miasta Kraków Jacek Majchrowski postanowił ogłosić alarm przeciwpowodziowy, a wszystko z powodu nawiedzających ten rejon ulewnych deszczy i nawałnic. Ta niesprzyjająca pogoda sprawiła, że stan wód w rzece Wisła został drastycznie przekroczony.

Zbyt wysoki stan wody w Wiśle spowodował z kolei zalanie fragmentów paru ulic krakowskich, a także miejskich bulwarów. Już kilka dni trwają opady deszczu, jakie nawiedzają mieszkańców Małopolski.

Z racji tego, że opady deszczu są bardzo obfite, lokalne służby interweniowały ponad sto razy tylko wczoraj, a na poprawę pogody nie mamy co liczyć. Zalane na wysokości Wawelu bulwary dały prezydentowi Krakowa do myślenia. W związku z tym władze miasta postanowiły ogłosić alarm przeciwpowodziowy.

Rzecznik straży Sebastian Woźniak zabrał głos w sprawie ostatnich interwencji związanych z zalaniami i zagrożeniem powodziowym - Pompy o wysokiej wydajności pracują w rejonie ulic Udzieli, Kosiarzy i Korepty. Obecnie sytuację strażacy oceniają na względnie stabilną, natomiast mamy na uwadze, że dalej występują opady deszczu; kluczowe jest to, jak intensywne one będą.

Okazuje się, że stan alarmowy Wisła zdołała osiągnąć już w czterech pomiarowych miejscach, czyli na Stryszawce, Skawince, Rudawie i Szreniawie.

A jak wygląda sytuacja u Was?

O tym się mówi: Ewa Bilan-Stoch szczerze o tym, co będzie robić, gdy jej mąż zakończy karierę. Żona skoczka jest spokojna o przyszłość

Zerknij też tutaj: Minęło niemal ćwierć wieku od odejścia Księżnej Diany. Synowie wspominają wciąż powracający obraz. To mrozi krew w żyłach

Nie przegap: Niezaszczepieni stracą stanowiska lub zostaną wysłani na urlop? Rząd zmienia ustawę covidową. Czego można się spodziewać