Otrzymać go mają kobiety, które przesłużyły dwadzieścia lat i osiągnięły wiek 60 lat, jeśli chodzi o mężczyzn, dodatek otrzymać mają ci po dwudziestu pięciu latach służby i po ukończeniu 65 roku życia.

Miceminister Maciej Wąsik pod koniec czerwca zapowiedział na posiedzeniu Podkomisji ds. rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych, że resort zamierza treścią ustawy o OSP nadać strażakom ochotnikom wachlarz przywilejów - Chcemy, żeby ustawa o OSP była zbiorem przywilejów dla strażaków-ochotników. Dodatki stanowią jedną z kluczowych propozycji opisanych w projekcie ustawy.

Więcej dostaną kobiety i mężczyźni, którzy spełnią odpowiednie kryteria

Każda z pań ochotniczek służących w Ochotniczej Straży Pożarnej, otrzyma swój nowy dodatek do świadczenia emerytalnego po odsłużeniu 2o lat, oraz po skończeniu sześćdziesiątego roku życia, natomiast panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej dostaną swój dodatek do emerytury po odsłużeniu dwudziestu pięciu lat i ukończeniu sześćdziesiątego piątego roku życia, według wyjaśnień Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OSP.pl (@osp_pl)

Dodatkowym zaskakującym warunkiem, jaki muszą spełniać ewentualni beneficjenci jest to, że w okresie swojej służby w Ochotniczej Straży Pożarnej, do akcji wyjeżdżali przynajmniej raz do roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OSP.pl (@osp_pl)

Ponad to, aby móc się ubiegać o 200 złotych dodatku do emerytury, beneficjent musi złożyć stosowne dokumenty na biurko powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej. Każda gmina ma być także zobowiązana do monitorowania raz na dwa lata wysokości wypłacanego po każdorazowej akcji ekwiwalentu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Książę Karol był na policji. Wszystko za sprawę Diany. Pewien list księżnej zaskoczył policję. O co chodzi

Zerknij: Dzieci oddały mnie do sanotorium, a w zamian sprzedały moje mieszkanie. Teraz żebrzę na dworcu