W ostatnim czasie rząd zapowiedział sporo zmian, które zostaną wprowadzone m.in. w ramach Polskiego Ładu. Pośród nich znajdują się choćby podwyższenie kwoty wolnej od podatku czy benefity, które będą przysługiwać rodzinom z dziećmi.

Kolejną ze mian, choć tym razem niezwiązaną z planami polskich władz, będzie nowa ulga podatkowa. Od kiedy zacznie obowiązywać, komu będzie przysługiwać i o jakiej kwocie mowa?

Pieniądze/YouTube @UZdzicha
Pieniądze/YouTube @UZdzicha

Nowe ulgi podatkowe

Portal BiznesInfo zauważa, że nowe ulgi będą mieć związek z systemem e-TOLL. Zostanie ona wprowadzona w ramach nowelizacji przepisów o VAT, którą Polska musi przeprowadzić, by dostosować przepisy unijne. Proponowane przez Unię Europejską rozwiązanie pozwala na uszczelnienie VAT w obrębie handlu internetowego.

Według Ewy Szymańskiej, posłanki partii rządzącej, idealnym pomysłem jest wprowadzenie takiej poprawki, w ramach której kierowcy otrzymają ulgę na auto. Mowa o osobach, które mają w samochodach urządzenia służące do poboru opłat w systemie e-TOLL.

Nowe zmiany miałyby przewidywać rozliczanie zależne od ilości posiadanych urządzeń do poboru opłat – za każde z nich miałoby być przyznawane 500 zł ulgi na auto. Środki te byłyby formą rekompensaty za zakup i utrzymanie urządzenia.

Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin

Przypomnijmy – system e-TOLL ma pozwolić na pobieranie opłat za poruszanie się pojazdów po płatnych drogach i ich odcinkach. Ma on pozwolić na płynne i bezbramkowe jeżdżenie po płatnych drogach.

O wprowadzenie ulgi podatkowej na samochód walczyli właściciele firm. Co więcej, wiceminister finansów zapewnia, że można wliczyć w firmowe koszty zakup urządzenia do poboru opłat w systemie e-TOLL.

Przepisy mają obowiązywać już od lipca 2021 roku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PREZES TVP ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE WYSTĘPU RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO NA EUROWIZJI. WYPOWIEDŹ JACKA KURSKIEGO BUDZI MIESZANE UCZUCIA. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PO OSTATNIEJ PRZYKREJ SYTUACJI KIBICE DRŻĄ O ZDROWIE I KONDYCJĘ DAWIDA KUBACKIEGO! UWIELBIANY SKOCZEK NARCIARSKI DOSTAŁ NIETYPOWĄ WIADOMOŚĆ OD FANKI

O tym się mówi na świecie: CO DALEJ Z POSZUKIWANIAMI ZAGINIONEJ MADDIE? NOWE TROPY PROWADZĄ ZA OCEAN. POLICJA PRZEKAZAŁA INFORMACJE O TAJEMNICZYM MĘŻCZYŹNIE

Z życia gwiazd: KRZYSZTOF RUTKOWSKI BĘDZIE MIAŁ PROBLEMY PRZEZ SPRAWĘ IWONY WIECZOREK? ZNANY DZIENNIKARZ ŚLEDCZY POSTANOWIŁ UJAWNIĆ ISTOTNE SZCZEGÓŁY. WŁOS SIĘ JEŻY