Wszystko wskazuje na to, że seniorzy w 2021 roku mogą liczyć nie tylko na podwyżki cen, ale i na większe pieniądze niż dotychczas. Pomijając coroczną waloryzację emerytur, czeka ich kilka zmian, które zrobią wrażenie nawet na największych malkontentach.

Super Express zauważa, że choć inflacja szaleje, a wszystko jest coraz droższe, to jednak osoby starsze mogą spać spokojniej – a wszystko to za sprawą pieniędzy, które otrzymają.

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Jakie dodatkowe pieniądze otrzymają emeryci?

Dopiero co seniorzy dostali trzynaste emerytury. W marcu świadczenie przeszło również waloryzację. To jednak nie koniec dodatków, na jakie mogą liczyć seniorzy.

Trzynastki przyznawane w kwietniu są corocznym dodatkiem, w 2021 roku wynosiły po 1022,30 zł i dostał je każdy. Już w listopadzie będą także czternastki – tym razem nie dla wszystkich, ale dla większości seniorów.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Czternastki otrzymają ci, którzy mają najniższe świadczenia. Osoby otrzymujące emerytury o wysokości do 2416 zł netto dostaną po 1022,30 zł, z kolei ci, którzy mają wyższe świadczenia, będą rozliczani w myśl zasady „złotówka za złotówkę”. Ci, którzy otrzymują ponad 3438 zł, nie dostaną dodatku.

Czternastki są rozwiązaniem jednorazowym, o czym zapewniała już minister rodziny Marlena Maląg. Pojawia się jednak nowy plan – władze wspominają o tym, by podwyższyć kwotę wolną od podatku. To jedno z założeń Polskiego Ładu.

Źródło: se.pl
Źródło: se.pl

Jeśli rzeczywiście kwota ta od 2022 roku będzie wynosić do 30 tys. zł, wszyscy dostający do 2500 zł brutto emerytury otrzymają więcej pieniędzy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PREZES TVP ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE WYSTĘPU RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO NA EUROWIZJI. WYPOWIEDŹ JACKA KURSKIEGO BUDZI MIESZANE UCZUCIA. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PO OSTATNIEJ PRZYKREJ SYTUACJI KIBICE DRŻĄ O ZDROWIE I KONDYCJĘ DAWIDA KUBACKIEGO! UWIELBIANY SKOCZEK NARCIARSKI DOSTAŁ NIETYPOWĄ WIADOMOŚĆ OD FANKI

O tym się mówi na świecie: CO DALEJ Z POSZUKIWANIAMI ZAGINIONEJ MADDIE? NOWE TROPY PROWADZĄ ZA OCEAN. POLICJA PRZEKAZAŁA INFORMACJE O TAJEMNICZYM MĘŻCZYŹNIE

Z życia gwiazd: KRZYSZTOF RUTKOWSKI BĘDZIE MIAŁ PROBLEMY PRZEZ SPRAWĘ IWONY WIECZOREK? ZNANY DZIENNIKARZ ŚLEDCZY POSTANOWIŁ UJAWNIĆ ISTOTNE SZCZEGÓŁY. WŁOS SIĘ JEŻY