Oficjalnie wiadomo, że obecny „twardy lockdown”, jak nazywa go większość Polaków ma potrwać o 9 kwietnia. Polskie władze miały zastosować zaostrzone zasady kwarantanny ze względu nie tylko na rosnącą lawinowo liczbę zakażeń, ale i wówczas zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Jak informuje serwis Goniec, dziennikarzom udało się dotrzeć do nieoficjalnych planów rządu w sprawie dalszych kroków dotyczących obostrzeń. Będzie zaostrzanie, a może luzowanie obostrzeń?

Plany rządu mają być dość restrykcyjne i wiele wskazuje na to, że nie będzie luzowania, a raczej przedłużanie obecnego stanu rzeczy. Mimo tego, że w ciągu ostatnich dni liczba dobowych zakażeń nie przekroczyła 30 tysięcy, jeśli chodzi o nowe przypadki to władze chcą dmuchać „na zimne”. Luźniej ma zrobić się jedynie w przypadku dzieci. O co chodzi?

Będzie zaostrzanie czy luzowanie obostrzeń? Dziennikarze dotarli do niejawnych informacji o planach rządu po 9 kwietnia

Jak informują dziennikarze, władze Polski zamierzają przedłużyć obowiązujące do 9 kwietnia obostrzenia, gdyż efekt świątecznych spotkań w gronie rodzin i przyjaciół ujawni się dopiero za 2-3 tygodnie – możliwe, że nastąpi wzrost zakażeń.

Jak donoszą jednak dziennikarze Onetu, po 9 kwietnia ma nastąpić powrót najmłodszych do stacjonarnej nauki – mowa o otwarciu przedszkoli i żłobków. Jeśli natomiast utrzyma się tendencja spadkowa w kwestii zakażeń to są szanse na otwarcie szkół dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Jeśli chodzi o inne obostrzenia to raczej nie widać światełka w tunelu. Na ten moment nie ma planów otwarcia sklepów meblowych i budowlanych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obecne limity w sklepach i kościołach również mają zostać utrzymane.

Najpewniej pod koniec miesiąca zostaną podjęte decyzje dotyczące różnych gałęzi gospodarki, w tym np. hoteli czy galerii handlowych. Zdaniem ekspertów, epidemia ma wyhamować dopiero w maju lub czerwcu, a możliwe, że wakacje spędzimy już bez większości zakazów.

Wielkanoc/Youtube @Weronika Domogród
Wielkanoc/Youtube @Weronika Domogród
Wielkanoc/Youtube @Weronika Domogród

Jak informował portal "Życie": MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA SPĘDZA KOLEJNE ŚWIĘTA BEZ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. AKTORKA BARDZO TĘSKNI ZA MĘŻEM. „CZASEM SŁYSZĘ JEGO GŁOS”

Przypomnij sobie: SZYMON HOŁOWNIA ZASZCZEPIŁ SIĘ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI. Z UST ANDRZEJA DUDY PADŁY MOCNE SŁOWA. ZASKAKUJĄCA REAKCJA BYŁEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA HISTORIA MIŁOŚCI KRZYSZTOFA KRAUZE, KTÓREJ NIE ZNAŁ NIEMALŻE NIKT. TEN PRZYPADEK JEST NIEPRAWDOPODOBNY, AŻ CIĘŻKO W TO UWIERZYĆ

Pisaliśmy również o: WIADOMO, JAK WIELKI MAJĄTEK OTRZYMALI W SPADKU KSIĄŻĘ WILLIAM I HARRY. OKAZUJE SIĘ, ŻE KRÓLOWA MATKA PODZIELIŁA TĘ KWOTĘ NIERÓWNO. KTO OTRZYMAŁ WIĘCEJ