Według informacji przekazanych przez serwis Super Biznes musimy przygotować się na niemałe podwyżki opłat za ogrzewanie! Jak zaznacza Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wzrost cen jest konieczny, aby ciepłownie nie utraciły płynności finansowej, co mogłoby doprowadzić je do upadku.

Już niebawem podwyżki!

Według nowego projektu rozporządzenia zaproponowanego przez Ministerstwo Klimatu, ciepłownie będą mogły korygować wpływy finansowe poprzez uwzględnienie kosztów, jakie poniosą w związku z zakupem uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie z wyliczeniami Ministerstwa Klimatu, ostatni skok cen takich uprawnień o 1 euro za tonę spowodował, że ciepłownie są stratne nawet o 450 tysięcy złotych! Nie da się ukryć, że jest to ogromna kwota. Niestety, skutki tego wzrostu odczują przede wszystkim konsumenci.

Ile więcej zapłacimy za ciepło?

Na ten moment brak jest jednoznacznych informacji na temat tego o jakiej wysokości podwyżek jest mowa. Na pewno jednak musimy liczyć się z tym, że w niedalekiej przyszłości ceny wzrosną!

– Prawa do emisji CO2 stanowią już ok. 25 proc. kosztów wytwarzania ciepła. To znacznie więcej niż koszt samego paliwa – miału węglowego – zaznaczył prokurent dyrektor ds. technicznych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Legionowo - Leszek Sierzputowski.

Okazuje się zatem, że już niebawem do naszych wydatków będziemy musieli doliczyć kolejną sumę. Nie jest to pokrzepiającą informacja dla wielu osób, które z powodu pandemii koronawirusa mają obecnie poważne problemy finansowe.

Opłaty za ciepło wzrosną! / YouTube:  ForumWiedzy
Opłaty za ciepło wzrosną! / YouTube: ForumWiedzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KORONAWIRUS ZBIERA CORAZ WIĘCEJ OFIAR. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. JEDEN Z LEKARZY DOSADNIE POWIEDZIAŁ, CO MYŚLI, O PODEJŚCIU WIELU OSÓB

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI MA PLANY WOBEC POLSKICH KOBIET? PREZES PIS ZDRADZIŁ WSZYSTKO NA WIZJI! DEKLARACJA POLITYKA NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI JEST PORUSZAJĄCA

O tym się mówi na świecie: NIEBAWEM ZNAJDZIEMY SIĘ W NAJGORSZYM ETAPIE TRZECIEJ FALI PANDEMII? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO SWOICH SŁÓW

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU