Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Co prawda w tym roku z pewnością będzie wyglądać inaczej niż dotychczas, ale większość osób już nie może się doczekać dodatkowego wolnego i wyjątkowego, świątecznego czasu z najbliższymi.

W ostatnim czasie pogoda nas rozpieszcza – za oknami prawdziwa wiosna. Z racji tego wielu z nas pochowało już zimowe buty oraz kurtki, licząc na to, że możemy pożegnać się z mroźną aurą i powitać ciepły czas.

Zima/Youtube @Global News
Zima/Youtube @Global News

Okazuje się jednak, że pogoda znów zafunduje nam niemałe zaskoczenie. Super Express podaje, że pogoda na Wielkanoc 2021 po raz kolejny pokaże, że jest nieprzewidywalna.

Prognoza pogody na Wielkanoc 2021

Obecnie w całej Polsce panuje ciepła, wiosenna aura, a termometry wskazują niekiedy nawet do 20 stopni. Jednak według synoptyków ten stan nie potrwa długo.

Choć obecne ocieplenie przyniosło nadzieję na wiosnę, sytuacja odmieni się już niebawem. Na Wielkanoc możemy się spodziewać sporego ochłodzenia. Co nas czeka?

Według synoptyków w wielkanocną nos będzie od -2 stopni w Warszawie do -4 na wschodzie i pogórzu. W ciągu dnia w niedzielę będzie od 7-8 stopni na wschodzie Polski do 12-13 na zachodzie.

Zima/Youtube @CGTN
Zima/Youtube @CGTN

Może popadać deszcz, a na Pogórzu Karpackim oraz Podlasiu nawet śnieg.

W poniedziałek zapowiada się nieco cieplejsza pogoda na wschodzie i południu Polski – tam będzie 11-14 stopni. W zachodniej i północnej części kraju będzie z kolei zimniej, nie więcej niż 10 stopni. Popada deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami może pojawić się także śnieg.

Wygląda na to, że pora wyjąć z szaf zimowe kurtki!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK DŁUGO BĘDĄ TRWAŁY OBECNE OBOSTRZENIA? PROFESOR ANDRZEJ HORBAN NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA NIE ULEGNIE ZBYT SZYBKIEJ POPRAWIE

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZDECYDUJE SIĘ NA WPROWADZENIE GODZINY POLICYJNEJ NA CZAS WIELKANOCY? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ POSEŁ KOALICJI OBYWATELSKIEJ, PAWEŁ KOWAL

O tym się mówi na świecie: DO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA DOSZŁO W JEDNYM Z DOMÓW! KOBIETA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, CO ZNAJDUJE SIĘ POD JEJ SYPIALNIĄ

Z życia gwiazd: ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI WYDAŁ WAŻNE OŚWIADCZENIE. CZY TO DEFINITYWNY KONIEC MAŁŻEŃSTWA Z MONIKĄ ZAMACHOWSKĄ? FANI SĄ ZAŁAMANI