Polacy przyzwyczaili się do tego, że poza południem kraju zimą raczej nie ma co liczyć na większe mrozy czy utrzymujący się śnieg. Właśnie dlatego tegoroczna pogoda jest zaskoczeniem dla wszystkich mieszkańców innych części kraju.

Obecnie biały puch już po raz kolejny spadł i utrzymuje się w większej części kraju. W związku z tym coraz częściej słyszy się pytania, co dalej i jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnych dniach. Portal WP przyszedł z odpowiedzią, prezentując najnowszą prognozę.

Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sputnik Polska
Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sputnik Polska

Pogoda na najbliższe dni

W czwartek przelotne opady śniegu mogą wystąpić na terenie całego kraju, szczególnie na jego północy oraz zachodzie. Co więcej, nadchodzi do nas syberyjskie powietrze polarnokontynentalne, które przyniesie zdumiewające temperatury – synoptycy alarmują, w godzinach świtu temperatura może spaść do nawet -20 stopni Celsjusza.

Już teraz szacuje się, że do dzisiejszego popołudnia na wybrzeżu Bałtyku spadnie 5-10 cm śniegu. Piątek nie przyniesie kolejnych opadów, jednak te wrócą do nas w sobotę z jeszcze większą siłą, tym razem na zachodzie Polski oraz w województwie mazowieckim. Spadnie nawet 7-10 cm białego puchu.

Zdaniem meteorologów tylko do końca zbliżającego się weekendu pokrywa śnieżna na północy i północnym wschodzie kraju będzie o 10-12 cm wyższa, zaś w innych częściach kraju – o 4-6 cm.

Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777
Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777

W sobotę temperatury mogą spaść do -10 stopni w północnej części woj. mazowieckiego, na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu Gdańskim, a do -2 stopni w Kujawach i północnej Wielkopolsce.

Mieszkańcy Białegostoku i Suwałk w niedzielę nad ranem zobaczą na termometrach aż -20 stopni, najwyższa temperatura ma być w woj. dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, śląskim i opolskim – tam -12 stopni Celsjusza.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY 2021 ROK BĘDZIE JESZCZE GORSZY NIŻ 2020? KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ NIEPOKOJĄCĄ WIZJĘ. OSTRZEGA PRZED RAKIETĄ. CZY POWINNIŚMY SIĘ MARTWIĆ

O tym się mówi w Polsce: JADWIGA EMILEWICZ ZŁAMAŁA OBOSTRZENIA I ZABRAŁA RODZINĘ NA NARTY. BYŁA WICEPREMIER TŁUMACZY SIĘ Z WYJAZDU. WYDAŁA OŚWIADCZENIE W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY JEDNAK NIE SPOTKA SIĘ Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CZY W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ DOSZŁO DO KOLEJNYCH KŁÓTNI? NOWE FAKTY

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDA DOM MAŁGORZATY KOŻUCHOWSKIEJ? GWIAZDA PŁAWI SIĘ W LUKSUSACH. MA NIESAMOWITE WNĘTRZA, ZDJĘCIA SĄ ZACHWYCAJĄCE