Wiele osób z utęsknieniem marzy o prawdziwej zimie, której od wielu lat nie doświadczyliśmy na terenie naszego kraju. Okazuje się jednak, że już za kilka dni marzenia wielu osób mogą się spełnić i prawdziwa zima zagości w Polsce!

Będzie bardzo zimno?

Jak informuje portal Gazeta, kilka dni temu dr Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze zapowiedział, że już niebawem nad Europę dojdzie nietypowy układ, nazywany „bestią ze Wschodu”. Skutkiem jego nadejścia będą ekstremalnie niskie temperatury powietrza.

- Będzie to jeden z najsilniejszych podmuchów mrozu na półkuli północnej po 2000 roku. Możliwe, że pobite zostaną regionalne rekordy niskich temperatur – mówił ekspert cytowany przez portal Wirtualna Polska.

Według zapowiedzi meteorologa w naszym kraju temperatury mogą kształtować się na poziomie – 30 stopni Celsjusza! Dodatkowo pokrywa śnieżna ma osiągnąć grubość około 40 cm. Na takie warunki powinniśmy być przygotowani od 16 stycznia!

Co na to eksperci IMGW?

Głos na ten temat zabrał także Grzegorz Walijewski – rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ekspert potwierdził, że faktycznie niebawem nasz kraj nawiedzi ochłodzenie, jednak nie będzie ono tak ekstremalne, jak zapowiedział doktor Marek Kuczera.

Rzecznik IMGW zaznaczył, że pierwsze opady śniegu oraz ujemne temperatury są spodziewane już 7 stycznia. Temperatura spadnie jednak maksymalnie do -7 stopni Celsjusza, a takie warunki mogą z nami zostać nieco dłużej.

Jak informował portal "Życie": WYPOWIEDŹ POPULARNEGO DUCHOWNEGO ZNÓW ZASKOCZYŁA POLAKÓW. OJCIEC TADEUSZ RYDZYK NIE PRZEBIERA W ŚRODKACH

Przypomnij sobie: JAK PO LATACH WYGLĄDA PRZYJAŹŃ MAŁGORZATY KOŻUCHOWSKIEJ I AGATY KULESZY? CZY GWIAZDY MAJĄ SOBIE COŚ DO ZARZUCENIA

Portal "Życie" pisał również: FANI PROGRAMU „ZŁOMOWISKO PL” Z WAŻNYM APELEM DO POLAKÓW. POJAWIŁO SIĘ BŁAGANIE O POMOC DLA INNEGO BOHATERA. MĘŻCZYZNA W TRUDNYM POŁOŻENIU

Z życia gwiazd: KASIA TUSK POKAZAŁA NIEZNANĄ DO TEJ PORY FOTOGRAFIĘ ZE ŚLUBU! WIELKA GRATKA DLA FANÓW ZNANEJ BLOGERKI. CÓRKA DONALDA TUSKA POKAZAŁA SIĘ Z OJCEM