Nie ma wątpliwości, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest znany w całym kraju z dość nietypowych, a niekiedy nawet bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. Jak się okazuje i tym razem, znany redemptorysta zaskoczył Polaków.

Nietypowa prośba zakonnika

Jak informuje portal Pikio, już na początku nowego oku zakonnik postanowił zadbać o finanse. Okazuje się bowiem, że na stronie Radia Maryja opublikowany został komunikat, w którym wierni proszeni są o oddanie 1% podatku na rzec fundacji ojca Rydzyka – Nasza Przyszłość. Z pozoru nie jest to żaden dziwny wymysł, jednak jeden szczegół wzbudził sporo kontrowersji!

W komunikacie zaznaczono bowiem, że zarówno Telewizja Trwam, jak i Radio Maryja zmagają się obecnie z poważnymi problemami finansowymi spowodowanymi przez pandemię koronawirusa. Jest jednak jeszcze jeden argument, który wzbudził oburzenie wśród Polaków.

- Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: »Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość – napisano w komunikacie na stronie Radia Maryja.

Wierni nie kryją oburzenia!

Co więcej, ojciec Tadeusz Rydzyk zaznaczył, że środki finansowe, które zostały zgromadzone do tej pory posłużyły do organizacji między innymi warsztatów dziennikarskich, spotkań młodzieży i seniorów, koncertów, a także realizacji filmu „Nędzarz i Madame”.

Nie da się ukryć, iż wierni są oburzeni takim sposobem przekonania do oddania 1% podatku na rzec fundacji. Zakonnik sugeruje bowiem, że jeśli dana osoba przekaże swój podatek na Fundację Nasza Przyszłość to pomoże jej to na sądzie ostatecznym. Czy taki argument powinien się pojawić?

screen ze strony www.radiomaryja.pl
screen ze strony www.radiomaryja.pl

Jak informował portal "Życie": LOKALNI MIESZKAŃCY NAZWALI GO „ANIOŁEM STRÓŻEM” PO TYM, JAK NIE WAHAŁ SIĘ ZARYZYKOWAĆ ŻYCIA DLA BEZPAŃSKICH PSÓW I KOTÓW. MĘŻCZYZNA MA WIELKIE SERCE

Przypomnij sobie: JAK PO LATACH WYGLĄDA PRZYJAŹŃ MAŁGORZATY KOŻUCHOWSKIEJ I AGATY KULESZY? CZY GWIAZDY MAJĄ SOBIE COŚ DO ZARZUCENIA

Portal "Życie" pisał również: FANI PROGRAMU „ZŁOMOWISKO PL” Z WAŻNYM APELEM DO POLAKÓW. POJAWIŁO SIĘ BŁAGANIE O POMOC DLA INNEGO BOHATERA. MĘŻCZYZNA W TRUDNYM POŁOŻENIU