Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty pierwszego stopnia. Będzie naprawdę niebezpiecznie. W Polsce pojawią się oblodzenia i gęsta mgła. W niektórych województwach możliwy deszcz ze śniegiem.

Alerty pierwszego stopnia dla jedenastu polskich województw

Gołoledź na drogach! / YouTube:  Tylko i Poza Toruń
Gołoledź na drogach! / YouTube: Tylko i Poza Toruń

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zakłada, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, których skutkiem mogą być straty materialne a także zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Do województw, w których obowiązują alerty pierwszego stopnia w związku z oblodzeniem należą: wschodnia i centralna część województwa warmińsko-mazurskiego, północna i zachodnia część województwa podlaskiego, znaczna część województwa mazowieckiego, a także dla wschodnia część województwa łódzkiego, wschodnia i centralna część województwa świętokrzyskiego oraz w województwo śląskie, przeważająca część województwa małopolskiego i wschodnia część województwa opolskiego.
Alerty obowiązują od godz. 22:00 w środę do godz. 8:00 w czwartek.

Mgła YouTube
Mgła YouTube

Do województw, w których obowiązują alerty pierwszego stopnia w związku z oblodzeniem należą: pomorskie, zachodnia i centralna części województwa warmińsko-mazurskiego, przeważająca część województwa mazowieckiego, a także w całe województwo kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie a także niektóre części: małopolskiego, świętokrzyskiego oraz niewielki obszar województwa wielkopolskiego.
Gęsta mgła może wystąpić od godzin wieczornych w środę i potrwać do rana w czwartek.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA”: ŁUKASZ I OLIWIA SIĘ ROZWODZĄ! TEŚCIOWA UCZESTNICZKI PROGRAMU WBIŁA JEJ SZPILĘ? MOCNE SŁOWA KOBIETY WOBEC SYTUACJI

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA