Rząd jakiś czas temu ogłosił, że szczepionka na COVID-19 będzie całkowicie darmowa i szeroko dostępna, a także dobrowolna. Jednak i to nie skłania Polaków do przyjęcia ochronnego szczepienia i nic nie wskazuje na to, aby zwykli Kowalscy mieli się ustawiać w długich kolejkach w przychodniach i punktach szczepień. Co zatem może przekonać Polki i Polaków do przyjęcia dwu dawkowej szczepionki? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę zaskakująca!

Czy większość społeczeństwa, która nie posiada przeciwwskazań do zaszczepienia powinna przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19? Zdaniem władz Polski owszem, ale spora część obywateli nie spieszy się z tym. Co mogłoby ich skłonić? Okazuje się, że… zapłata za szczepienie z publicznej kasy!

Polacy będą się szczepić przeciwko CoVID-19, jeśli dostaną za to pieniądze? Zdumiewające odkrycie mediów!

Na zlecenie „Gazety Wyborczej” UCE RESEARCH i SYNO Poland przeprowadziło badanie, w którym okazało się, że zaszczepić się na COVId-19 zamierza 43,4 procent Polaków, a przeciwko szczepionce jest aż 43,8 procent osób! 12,9 procent nie ma zdania na ten temat.

Co ciekawe, spośród 1800 badanych osób aż 45,1 procent uważam że premia gotówkowa za zaszczepienie mogłaby znacząco wpłynąć na decyzję za szczepieniem przeciwko COVID-19.

Nie chodzi jednak tylko o pieniądze. Jak przekazuje Radio Zet, 26,5 procent pytanych przekazało, że zaszczepiłoby się, jeśli przez to zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. 18,6 procenta chciałoby ulgi podatkowej za szczepionkę.

O czym jeszcze mówią Polacy w tym kontekście? Wśród powodów za szczepieniem podają m.in. brak kwarantanny po kontakcie (13,7 proc.), korzystanie z publicznej ochrony zdrowia poza kolejką (12,7 proc.), podróże bez kwarantanny (11,8 proc.), brak ograniczania kontaktów towarzyskich (10,8 proc.), brak dystansu społecznego i uczestnictwo w zgromadzeniach publicznych i imprezach masowych (po 10,8 i 8,8 proc.).

Jak informował portal "Życie": CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Przypomnij sobie: W SYLWESTRA MOŻEMY DOSTAĆ MANDAT? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI WYJAŚNIA, JAKIE PRAWA MA POLICJA I CZEMU MAJĄ SŁUŻYĆ OBOSTRZENIA

Portal "Życie" pisał również: PREZYDENT WARSZAWY ZAAPELOWAŁ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STOLICY! RAFAŁ TRZASKOWSKI MA NADZIEJĘ, ŻE JEGO SŁOWA WEŹMIE DO SERCA WIELE OSÓB

Pisaliśmy również o: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN CHWALI SIĘ PREZENTAMI, KTÓRE MIKOŁAJ ZOSTAWIŁ HENIOWI POD CHOINKĄ! CO TAKIEGO OTRZYMAŁ MALUCH W SWOJE PIERWSZE ŚWIĘTA