Do tej pory pogoda w naszym kraju raczej nie przypominała zimy. W ostatnich dniach jednak wszystko się zmieniło. Szczególnie mocno odczuć to mogą mieszkańcy Podhala, którzy muszą zmagać się z bardzo trudnymi warunkami!

Lepiej nie wychodzić w góry!

Jak informuje portal Super Express, pogoda w Tatrach jest bardzo niebezpieczna. Wiele szlaków zostało zamkniętych. Prędkość wiatru na Kasprowym Wierchu osiągnęła 130 km na godzinę i nie jest wykluczone, że jeszcze przybierze na sile! Podjęto zatem decyzję o zamknięciu niektórych szlaków.

- Droga do Morskiego Oka jest niedrożna – wstrzymaliśmy sprzedaż biletów, nie kursują wozy konne. Na szlaku leżą powalone drzewa. Nadal intensywnie wieje, jest bardzo niebezpiecznie. Służby pracują nad udrożnieniem drogi – taką informację przekazał Tatrzański Park Narodowy.

Pracownicy TPN przypominają, że górskie wędrówki w takich warunkach są niesamowicie niebezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia! Zdecydowanie nie wolno więc zapuszczać się w góry!

Wiatr powoduje ogromne zniszczenia!

Również w samym Zakopanem pogoda nie zachęca do spacerów. Tam wiatr osiąga momentami prędkość 70 km na godzinę. Wczoraj pracownicy straży pożarnej byli wzywani ponad 20 razy, z powodu zniszczeń jakie wywołały powalone przez wiatr drzewa. W wielu miejscach doszło do uszkodzeń dachów i samochodów.

Meteorolodzy zapowiadają, że halny powieje jeszcze dziś i jutro, natomiast już w czwartek mieszkańcy Podhala będą musieli zmagać się z obfitymi opadami śniegu. Czeka nas zatem prawdziwa zima w górach!

Jak informował portal "Życie": INFORMACJA PRZEKAZANA PRZEZ PREMIERA DAJE NAM OGROMNĄ NADZIEJĘ! MATEUSZ MORAWIECKI ZAPOWIADA, ŻE NIEBAWEM WSZYSTKO SIĘ ZACZNIE

Przypomnij sobie: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Portal "Życie" pisał również: TO JUŻ 6 LAT ODKĄD ANNY PRZYBYLSKIEJ NIE MA Z NAMI! W SIECI POJAWIŁO SIĘ WZRUSZAJĄCE NAGRANIE WPROST ZE SZPITALA. TRUDNO NIE URONIĆ ŁEZ