Jak podaje portal "Pikio", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw. Ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który w porywach może osiągnąć prędkość od 75 do nawet 90 km na godzinę. Mieszkańcy muszą się przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu, połamane gałęzie. W części Polski wystąpią również marznące opady deszczu.

Ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla części województwa dolnośląskiego (powiat zgorzelecki, lubański, lwówecki, jeleniogórski, Jelenia Góra, złotoryjski, jaworski, kmiennogórski, wałbrzyski, Włbrzych, świdnicki, dzierżonowski, kłodzki i ząbkowicki), w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, opolskim, śląskim, a także w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wydane alerty obowiązują od poniedziałku 28 grudnia od godziny 7:30 do wtorku 29 grudnia do godziny 7:30. Wyjątek stanowi województwo podarpackie, w którym alert będzie obowiązywał do środy 30 grudnia do godziny 7:30.

Marznący deszcz

IMGW wydało również ostrzeżenia przed opadami marznącego deszczu, który wywoływał będzie gołoledź. Obowiązują one w województwie lubuskim, a w pierwszej połowie nocy także w zachodniej części województwa dolnośląskiego. Kierowcy poruszający się po drogach w wymienionych regionach powinni zachować szczególną ostrożność.

Na Bałtyku obowiązuje ostrzeżenie przed sztormem. Wiatr powieje z kierunku południowego do południowo-wschodniego od 8 do 9 w skali Beauforta.

Wiatr daje się wam we znaki?

To też może cię zainteresować: Leki, które GIF masowo wycofał z aptek. Mogą stwarzać duże zagrożenie. Lepiej wyrzucić je ze swojej apteczki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec Tadeusz Rydzyk pogrążony w żałobie. Kondolencje płyną z całej Polski. Odszedł od nas duchowny, przyjaciel Radia Maryja

O tym się mówi: Meghan Markle poważnie pokłóciła się z Harrym w trakcie świąt? Zagraniczne media nie mają wątpliwości. Wiadomo, o co poszło małżonkom