Jak informuje serwis „Gazeta Pomorska” już w 2021 roku trzeba spodziewać się istotnych zmian w systemie przyznawania świadczeń socjalnych w ramach programu 500 Plus. Zmiany dotkną nowego okresu rozliczeniowego, na jaki pieniądze będą rozdysponowywane, a także chodzi o terminy na składanie wniosków.

Nie da się ukryć, że 500 Plus jest sztandarowym programem socjalnym Prawa i Sprawiedliwości, który pomógł ugrupowaniu zaskarbić sobie sympatię milionów Polaków.

Ogromna większość Polaków nie wyobraża sobie, aby świadczenie 500 Plus na każde dziecko miało zostać zabrane lub skrócone.

Do tej pory najbardziej istotną zmianą w najważniejszym programie socjalnym PiS było zniesienia kryterium dochodowego świadczenia, a później przyznanie świadczenia na każde dziecko bez wyjątku. Doszło do tego w 2019 roku. Przez ten czas nie doszło do żadnych poważniejszych reform. W 2021 roku zajdzie istotna dla rodziców zmiana w programie.

Już w 2021 roku zajdą poważne zmiany w sprawie świadczenia 500 Plus. Rodzice musza przygotować się na nowości

W 2021 roku zajdą zmiany dotyczące okresu świadczeniowego. Rodzice będą musieli na nowo składać wnioski, aby móc otrzymać nową wypłatę 500 Plus co miesiąc. W przeciwnym wypadku, pieniądze do nas nie trafią.

Kiedy trzeba złożyć wniosek? Od 1 lutego 2021 roku będzie to możliwe online, a od 2 kwietnia tradycyjną drogą, czyli w urzędzie lub Pocztą Polską.

Dodatkowo, nowa zasada dotycząca 500 Plus to zmiana okresów świadczeniowych. Ma on trwać od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku.

Jak informował portal "Życie": WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

Przypomnij sobie: ŚWIĄTECZNA FOTOGRAFIA OPUBLIKOWANA PRZEZ MAŁGORZATĘ KOŻUCHOWSKĄ ROBI W SIECI PRAWDZIWY SZAŁ. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK MIESZKA AKTORKA

Portal "Życie" pisał również: JEDEN Z UCZESTNIKÓW POPULARNEGO PROGRAMU “GOGGLEBOX” PODAROWAŁ UKOCHANEJ NA ŚWIĘTA SAMOCHÓD. TO JEDYNY TAKI MODEL W NASZYM KRAJU, KOSZTOWAŁ KROCIE

Pisaliśmy również o: TO JUŻ DWUDZIESTA ROCZNICA WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ADAMA MAŁYSZA NA TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI. SPORTOWIEC PO LATACH ZDRADZA NIEZNANE NIKOMU FAKTY