Zgodnie z przyjętym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rozporządzeniem już od poniedziałku 28 grudnia aż do 17 stycznia nie będą działać hotele, baseny, siłownie i dyskoteki. Zdecydowano również, aby stoki i wyciągi narciarskie były dostępne jedynie dla sportu zawodowego, a jedzenie w restauracjach można zamawiać jedynie na wynos.
Dodatkowo, po raz kolejny ograniczono działalność galerii handlowych, postanowiono także o zamknięciu stacjonarnych kasyn.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie już od 28 grudnia. To spore utrudnienia dla wielu osób w Polsce

Zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do 17 stycznia 2021 roku wdrożono znów zakaz działalności dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, klubów fitness i siłowni, a także wszelkich przybytków związanych z aktywnością fizyczną.

Wiadomo także, że wdrożono w niedzielę nowelizacja rozporządzenia wdraża zakaz działalności kasyn i automatów do gier hazardowych. Zamknięta została także działalność hotelarska i turystyczna.

Dodatkowo, trzeba pamiętać, że od dziś nie działają również w pełnym wymiarze galerie handlowe, a jedynie wybrane sklepy i punkty handlowo-usługowe. Działać od poniedziałku mogą jedynie sklepy spożywcze, apteki, sklepy z kosmetykami, księgarnie, sklepy dla artykułami dla zwierząt, markety budowlane i meblowe, sklepy samochodowe i operatory telekomunikacyjni.

Jak przypomina serwis Business Insider, nie można również prowadzić działalności usługowej oprócz fryzjerów, kosmetyczek, optyków, działalności medycznej, bankowej czy pocztowej, a także ubezpieczeniowej.
Możliwa jest również naprawa pojazdów, działalność myjni samochodowych, ślusarzy, szewców i krawców, a także pralni.

Jak informował portal "Życie": WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

Przypomnij sobie: ŚWIĄTECZNA FOTOGRAFIA OPUBLIKOWANA PRZEZ MAŁGORZATĘ KOŻUCHOWSKĄ ROBI W SIECI PRAWDZIWY SZAŁ. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK MIESZKA AKTORKA

Portal "Życie" pisał również: JEDEN Z UCZESTNIKÓW POPULARNEGO PROGRAMU “GOGGLEBOX” PODAROWAŁ UKOCHANEJ NA ŚWIĘTA SAMOCHÓD. TO JEDYNY TAKI MODEL W NASZYM KRAJU, KOSZTOWAŁ KROCIE

Pisaliśmy również o: TO JUŻ DWUDZIESTA ROCZNICA WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ADAMA MAŁYSZA NA TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI. SPORTOWIEC PO LATACH ZDRADZA NIEZNANE NIKOMU FAKTY