Choć tegoroczne Boże Narodzenie będzie zgoła inne niż te, które znaliśmy do tej pory ze względu na pandemią koronawirusa i przymus ograniczenia gości podczas biesiadowania to nieodmiennie jest to szczególny czas, który poświęcamy dla rodziny i wszystkich bliskich.

Jak jednak wyglądają święta Bożego Narodzenia w domu rodziny Morawieckich? Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam zainteresowany. Szef rządu postanowił uchylić rąbka tajemnicy i rodzinnych sekretów w rozmowie z „Super Expressem”. Stwierdził, że na co dzień to on rządzi Polską, ale w domu stery władzy przejmuje zona Iwona.

Premier Mateusz Morawiecki zdradził wielki sekret świąteczny swojej rodziny. Mówił o swojej żonie. To spore zaskoczenie

„W naszym domu w Święta Bożego Narodzenia Prezesem Rady Ministrów jest moja żona. Ja i dzieci jesteśmy posłusznymi wykonawcami poleceń. Mimo to każdy z nas po równo czerpie radość z tego wyjątkowego czasu” – zdradził premier w rozmowie z „SE”.

Szef rządu przekonuje także, że jego własne wspomnienia z dzieciństwa i młodości dotyczące świąt są wspaniałe. Opowiedział, że Boże Narodzenie spędzali zawsze w domku w górach wybudowanym przez jego ojca, Kornela Morawieckiego. Tata premiera ścinał za zgodą leśniczego choinkę, która stroiła całą rodzina.

Wigilia była wschodnia za sprawą korzeni mamy polityka. Na stole znalazł się karp, kutia, barszcz z uszkami. Jedno miejsce zawsze zostawało dla niezapowiedzianego gościa. Szef rządu przekonuje, że część tych tradycji została przeniesiona do jego domu.

Przekonuje również, że święta rodziny Morawieckich również będą trudne, gdyż cała rodzina nie zasiądzie przy jednym stole ze względu na obostrzenia. Chodzi jednak o troskę wobec bliskich.

Mateusz Morawiecki z rodziną/Facebook
Mateusz Morawiecki z rodziną/Facebook
Mateusz Morawiecki z rodziną/Facebook

Jak informował portal "Życie": POWAŻNE OSTRZEŻENIE DLA MILIONÓW POLAKÓW. TRZEBA WYJĄTKOWO UWAŻAĆ NA NASZE PIENIĄDZE PO OTRZYMANIU TEGO SMS-A. OSZUŚCI POLUJĄ PRZED ŚWIĘTAMI

Przypomnij sobie: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI W SEGREGACJI ŚMIECI. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY. MINISTERSTWO ZAPOWIADA WEJŚCIE PRZEPISÓW W ŻYCIE W 2021 ROKU

Pisaliśmy również o: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ