Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Patrząc na ostatnio kapryśną pogodę, chyba niemal nikt nie liczył na to, że w te szczególne dni w Polsce spadnie śnieg. Czyżby miało czekać nas zaskoczenie?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ujawnili, jakie są szanse, że spadnie śnieg. Jesteście zdziwieni? Ich przepowiednie dają nadzieję!

IMGW o śniegu na święta. Jest na co liczyć?

Portal Radio ZET zwraca uwagę na to, co powiedzieli synoptycy z IMGW. Zabrali głos w sprawie pogody na święta. Okazuje się, że szanse na śnieg, choć małe, są.

Zima, śnieg. Źródło: Youtube proformak
Zima, śnieg. Źródło: Youtube proformak

Ich zdaniem jest 20% szans, że podczas świąt Bożego Narodzenia spadnie śnieg. Są jednak pewni tego, co wydarzy się później. A trzeba przyznać, że będzie zaskakująco!

Pamiętajmy, że pogoda na święta jest przedstawiana w formie prognoz średnioterminowych. To, co przewidziano dziś, powinno sprawdzać się do poniedziałku – później jest jeszcze szansa, że aura nas zaskoczy.

Od wtorku pogoda przestanie być tak stabilna. IMGW informuje, że może pojawić się deszcz i wyższe temperatury lub łagodne przymrozki i śnieg, jednak zdaniem specjalistów należy nastawić się na to, że w dzień temperatura będzie dodatnia.

Zima, śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa
Zima, śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa

Okazuje się jednak, że śnieg może zawitać do nas już niedługo – zdaniem specjalistów, „z każdym dniem po Wigilii” są większe szanse na to, że biały puch pokryje wszystko wokół.

Kto wie, może przyjdzie nam spędzić Sylwestra w śniegu?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

O tym się mówi w Polsce: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

O tym się mówi na świecie: NASTĄPIŁY KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY W ŻYCIU MEGHAN I HARRY’EGO? MAŁŻONKOWIE WRESZCIE PODJĘLI SIĘ PRACY! CO BĘDĄ ROBIĆ

Z życia gwiazd: KATARZYNA CICHOPEK ZDRADZIŁA SEKRETY "M JAK MIŁOŚĆ". POSTANOWIŁA SKOMENTOWAĆ TAKŻE WSPÓŁPRACĘ Z KOLEGAMI Z PLANU. CZY BĘDĄ ZADOWOLENI Z JEJ SŁÓW