Po pierwszym lockdownie Polacy wiedzieli, że to nie przelewki – pandemia koronawirusa sprawiła, że władze podjęły decyzję o niemal całkowitym zamrożeniu gospodarki, by zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Niestety, sytuacja poprawiła się na jakiś czas, a później ponownie zaczęto zamrażać dopiero co otwarte branże, które obecnie chylą się ku upadkowi. I choć tych działań nie nazwano lockdownem, a „bezpiecznikiem” czy „hamulcem bezpieczeństwa” – wielu z nas uważa, że to nic innego, jak nieco lżejsza narodowa kwarantanna.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Czy grozi nam pełny lockdown?

To pytanie zapewne zadaje sobie każdy, obserwując sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie. Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak można byłoby sądzić. Super Express podaje, że jeden z polityków PiS się wygadał.

Na początku mówiono, że drugi lockdown „leży na stole”, później twierdzono, że zagrożenie minęło. Czyżby nie do końca? Słowa rzecznika rządu wzbudziły ogromne emocje.

Obecne obostrzenia będą obowiązywać do 27 grudnia. Co później? Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe statystyki, w myśl których liczba zarażeń spada, jednak, jak zauważają niektórzy, ich zdaniem jedyne, co odnotowuje spadki, to wiarygodność rządu i resortu.

Piotr Muller. Źródło: Youtube PCG Academia
Piotr Muller. Źródło: Youtube PCG Academia

Tak czy inaczej Adam Niedzielski zaleca pozostawienie obecnych obostrzeń co najmniej do 17 stycznia – do końca ferii zimowych. Ostrzega przed ryzykiem trzeciej fali koronawirusa.

Rzecznik rządu Piotr Muller ujawnił, że lockdown dalej wchodzi w grę, o ile zajdzie taka potrzeba – nie jest to opcja, którą wyklucza rząd. Tym bardziej, że, jak mówi, obecnie system zdrowia jest „na granicy wytrzymałości”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY