Nie da się ukryć, że temat zarobków zawsze wywołuje spore kontrowersje. Wiele osób jest bowiem ciekawych ile tak naprawdę zarabiają nie tylko gwiazdy show biznesu, ale także osoby związane z telewizją jak np. dziennikarze. Okazuje się, że już niebawem cała Polska pozna prawdę o zarobkach dziennikarzy TVP.

Ile zarabiają dziennikarze Telewizji Polskiej?

Jak przypomina portal Super Express, już rok temu portal Wirtualne Media donosił, że dziennikarze Telewizji Polskiej zarabiają około 9500 zł miesięcznie. Co więcej, sam Super Express informował, ze najlepiej zarabiającymi dziennikarzami w TVP jest Danuta Holecka, Krzysztof Ziemiec oraz Michał Adamczyk. Zarobki najpopularniejszych dziennikarzy miały być naprawdę kosmiczne!

Okazuje się, że już niebawem wszyscy dziennikarze TVP będą zobowiązani do ujawnienia swoich zarobków. Wniosek o to złożył niedawno szef partii Nowoczesna – Adam Szłapka. Polityk powołał się tutaj na ustawę KRRiT, która jasno mówi, że zarobki pracowników TVP powinny być jawne, bowiem stacja jest publiczna, a więc jej dochody pochodzą nie tylko z reklam, ale przede wszystkim z opłacanego przez Polaków abonamentu RTV oraz z rządowych dotacji.

Polityk wygrał sprawę!

W pierwszym etapie wniosek Adama Szłapki został odrzucony, jednak polityk postanowił skierować sprawę do sądu, gdzie odniósł sukces. Jak się okazuje sąd orzekł, iż Telewizja Polska dopuściła się „rażącego naruszenia prawa” kiedy nie ustosunkowała się do wniosku polityka.

Obecnie oprócz ujawnienia zarobków dziennikarzy, Telewizja Polska została zobowiązana przez sąd do zapłaty politykowi Nowoczesnej 100 złotych jako rekompensatę za poniesione koszty sądowe.

Jak informował portal "Życie": POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ, ZŁODZIEJE ZNALEŹLI NOWY POMYSŁ NA WYŁUDZANIE PIENIĘDZY. ZAGROŻENI SĄ KIEROWCY. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW