Już od kampanii wyborczej Andrzeja Dudy wiadomo, że zgodnie z wolą i wnioskiem prezydenta do systemu emerytalnego w Polsce mają wejść tzw. emerytury stażowe. Oznacza to, że osoby, które chciałyby przejść na emeryturę po 35 latach pracy (w przypadku kobiet) lub 40 latach (w przypadku mężczyzn) zyskałyby taką możliwość.

Jednak jak donosi „Super Express” nic nie zapowiada tego, aby deklaracja prezydenta Andrzeja Dudy i wniosek z projektem tego rozwiązania miał trafić pod obrady Sejmu w szybkim tempie. Jaki jest tego powód? Ma nim być epidemia koronawirusa!

Co dalej z emeryturami stażowymi? Przyszli emeryci czekają na wprowadzenie zmian zapowiadanych przez prezydenta Andrzeja Dudę

W przypadku emerytur stażowych chodzi o sytuację, gdy dana osoba nie osiągnęła jeszcze progu emerytalnego, ale ma wystarczająco długi staż pracy – 35/40 lat, aby mieć możliwość zostania emerytem. Instytut Emerytalny obliczył, że w tej chwili z takiego rozwiązania mogłoby skorzystać 400 tys. Polaków.

Pomysł ten wyszedł z poparcia Andrzeja Dudy w kampanii wyborczej już w 2015 roku, a w maju tego roku przed kolejnym wyborami pezydent podpisał kolejne porozumienie z liderem „Solidarności”, Piotrem Dudą, w którym podtrzymał poparcie dla emerytur stażowych.

„Przystępujemy do stworzenia wspólnie z ekspertami prezydenta projektu ustawy, która zapewni emerytury stażowe. Powinien być gotowy do końca roku” – powiedział wówczas rzecznik związku zawodowego „SE”, Marek Lewandowski.

O wprowadzenie emerytur stażowych stara się również Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, które we wrześniu zebrało 700 tysięcy głosów po petycją i złożyło własny projekt ustawy. Jednak nic to nie przyniosło.

W rozmowie z sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Pawłem Szrotem 9 grudnai OPZZ dowiedziało się, że w tej chwili priorytet do walka z pandemią i nie można dać żadnej gwarancji, że do wiosny 2021 roku prezydent będzie składał projekt ustawy w kwestii emerytur stażowych.

Jak informował portal "Życie": JEDEN Z ODCINKÓW PROGRAMU “JAKA TO MELODIA” POŚWIĘCONY ANNIE JANTAR. NATALIA KUKULSKA NIE ŚPIEWA W NIM UTWORÓW SWOJEJ MAMY. DLACZEGO

Przypomnij sobie: JOANNA PRZETAKIEWICZ OPOWIADA O NADCHODZĄCYCH ŚWIĘTACH. PRZYGOTOWANIA ZACZĘŁA JUŻ MIESIĄC TEMU. “W TYM ROKU STAWIAM NA ENERGETYCZNĄ CZERWIEŃ”

Portal "Życie" pisał również: NIEPRAWDOPODOBNA HISTORIA PEWNEGO PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY PRZEBRAŁ SIĘ ZA BEZDOMNEGO. CHCIAŁ SPRAWDZIĆ, JAK ZAREAGUJĄ PRACOWNICY JEGO LOKALI

Pisaliśmy również o: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ