Czym jest pakiet deregulacyjny? Dzięki niemu prostsze będzie będzie zarejestrowanie samochodu, a posiadacze starszych modeli nie będą musieli ponosić dotychczasowych kosztów wymiany dowodu. Większą uwagę natomiast stacje diagnostyczne zwrócą na tablice rejestracyjne.

Nowe zasady od 4 grudnia bieżącego roku

Pakiet deregulacyjny niesie ze sobą spore zmiany w prawie o ruchu drogowym. Choć zapowiadano jego wprowadzenie już w 2018 roku, spora jego część zostanie uskuteczniona dopiero pod koniec bieżącego roku.

O ile nasz samochód jest zarejestrowany w Polsce, nie trzeba już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego, a pieczątki nie sprawiają, że trzeba zakładać nowy, gdy skończy się na nie miejsce. Wszystko dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów, w której znajdują się wszelkie dane potrzebne Policji.

Zgodnie z nowościami, jakie wejdą w życie od 4 grudnia, gdy skończy się w dowodzie rejestracyjnym miejsce na pieczątki, wymiana dokumentu nie będzie już obowiązkowa, a podczas diagnostyki na przeglądzie, data nowego przeglądu umieszczona zostanie jedynie na zaświadczeniu wydawanym po zakończeniu przeglądu.

Będzie łatwiej zarejestrować nabyty samochód nawet w przypadku, gdy przebywamy w danym mieście tymczasowo. Dotychczas, gdy wyjechaliśmy gdzieś na dłużej i tam kupiliśmy samochód, rejestracja pojazdu poza starostwem zgodnym ze stałym meldunkiem zależała od woli urzędnika. Od 4 grudnia będzie można rejestrować nawet tam, gdzie mieszkamy tymczasowo. Tam też będzie można się zwrócić o wydanie zalegalizowanych tablic rejestracyjnych, aby móc bezpiecznie i zgodnie z prawem powrócić do domu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: 7 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało niewiarygodnie złe wiadomości. Czeka nas kolejna fala strachu

Zerknij tutaj: Były premier Polski Donald Tusk napawa się chwilami z wnuczką. Czy zechce całkowicie oddać się roli głowy rodziny

Nie mozna przegapić: Dobre wiadomości płyną od Adama Małysza. Jego najbliżsi i fani mogą odetchnąć z ulgą. Co się stało