Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera nowego oblicza. Po wejściu w czwarty etap łagodzenia obostrzeń, społeczeństwo zdawało się opanować panikę wywoływaną przez napływające zewsząd doniesienia z kraju i ze świata. Wszystko wskazuje na to, że wystraszonym narodem łatwiej jest kierować i nakładać nań restrykcje związane z bezpieczeństwem.

Ministerstwo Zdrowia publikuje przerażające statystyki

Zarówno na gov.pl, jak i na mediach społecznościowych, możemy poznać najświeższe donesienia Ministerstwa Zdrowia o epidemicznej sytuacji w kraju i na świecie. Według liczb, jakie się dzisiaj pojawiły, powinniśmy znowu dać się zamknąć w domach i szpitalach. Post na Facebooku mrozi krew w żyłach.

YT

Mamy 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8), podlaskiego (1). ❗️ Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Poznań, 80-M Tychy, 77-M Gliwice, 56-M Zduńska Wola, 71-K Łódź, 86-K Warszawa, 85-M Wrocław, 84-M, 92-M, 90-K Kraków, 78-K Białystok, 64-K Łańcut, 73-M Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 5️⃣0️⃣ 3️⃣2️⃣4️⃣/1 787 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Na stronie internetowej resortu codziennie uaktualniane są najważniejsze informacje dotyczące epidemii w kraju. Warto prześledzić i przeanalizować w kontekście wydarzeń z kraju i ze świata.

gov.pl

Co sądzicie o tak potężnym wzroście zachorowań?

O tym się mówi: Rodzice zaginionego chłopaka proszą o pomoc. Już 6 dni poszukują 23-letniego syna

Zerknij: Zaskakujące fakty ze świata filmu. Kto zadbał o miejsce spoczynku polskiej Marylin Monroe