Jak donosi serwis „Fakt”, sejmowa komisja finansów publicznych zajęła się właśnie projektem budżetu naszego kraju na 2021 rok. Wśród zapisów znalazł się jeden, który z pewnością wywoła dokładnie te same kontrowersje, co podczas tegorocznego głosowania. Było to główną przyczyną dymisji Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Tym samym, jeśli poprawka budżetowa zostanie utrzymana to posłowie będą głosować również nad tym, czy przeznaczyć kolejne 2 miliardy złotych dla TVP w ramach rekompensaty budżetowej za nieliczne wpłaty z abonamentu.

Opozycja wobec Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że pieniądze te służą do promowania władzy na antenie programów Telewizji Polskiej i są przeznaczane na propagandę.

Kolejne ogromne pieniądze trafią do Telewizji Polskiej z budżetu państwa? W projekcie budżetu na 2021 rok pojawiła się nowa poprawka. Chodzi o miliardy złotych

Okazuje się, że sejmowa komisja finansów publicznych nad projektem budżetu debatuje od września, a obecne poprawki do pomysłów budżetowych miał wnieść przewodniczący komisji, Henryk Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Choć oficjalnie mowa jedynie o poprawkach redakcyjnych to jak donosi Joanna Sekuła, senator Koalicji Obywatelskiej po cichu próbuje się w ten sposób wnieść do budżetu o kolejne 2 miliardy złotych dla Telewizji Polskiej.

„Umieszczenie tego zapisu w budżecie spowoduje, że po przyjęciu ustawy budżetowej przez parlament prezydent nie będzie mógł odmówić jej podpisania” – komentuje słusznie Business Insider Polska, cytowany przez „Fakt”.

Będzie zatem inaczej niż poprzednim razem, gdy Andrzej Duda miał zażądać dymisji prezesa TVP, Jacka Kurskiego w zamian za podpisanie rekompensaty dla Telewizji Polskiej.

Podczas czwartkowych obrad komisji finansowych posłowie nie głosowali nad tą zmianą, mają jednak wrócić do pracy za kilka dni.

Jak informował portal "Życie": SENIORZY JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ KOLEJNEGO I ZUPEŁNIE NOWEGO ŚWIADCZENIA. DO EMERYTÓW W POLSCE TRAFIĄ SPORE PIENIĄDZE. ILE DOSTANĄ

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCA PRAWDA O ŻYCIU UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW AKTORA WYSZŁA NA JAW PO LATACH! LEON NIEMCZYK SKRYWAŁ WIELE TAJEMNIC I NIE BYŁ BOGACZEM

Portal "Życie" pisał również: SYN OŻENIŁ SIĘ Z WIEJSKĄ PANNĄ LEKKICH OBYCZAJÓW W CIĄŻY, A JEGO MATKA CHCIAŁA WYKONAĆ TEST NA OJCOSTWO. GDY ODKRYŁA POWÓD ŚLUBU DOSŁOWNIE ZANIEMÓWIŁA