Nie ulega żadnej wątpliwości, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa w naszym kraju jest obecnie bardzo ciężka. Co więcej, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będą wyglądać kolejne tygodnie.

Czy w grudniu spotkamy się z rodziną?

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu rodzin jedyna okazja w roku, aby spotkać się w komplecie. Wiele osób wyrusza niejednokrotnie na drugi koniec naszego kraju, aby spotkać się z najbliższymi. Na święta przylatują też członkowie rodziny, którzy na co dzień mieszkają za granicą. Czy w tym roku możliwe będzie świętowanie w tak dużym gronie?

Dziś rano gościem Programu Pierwszego Radia był rzecznik rządu – Piotr Müller. Polityk zabrał głos między innymi na temat możliwości wprowadzenie narodowej kwarantanny. Jak wyznał, na ten moment nie ma przesłanek, aby podjąć takie kroki.

– Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu – zaznaczył rzecznik rządu.

Co dalej z nauką zdalną?

Co więcej, Piotr Müller zwrócił także uwagę na fakt, że raczej nie będzie konieczności, aby wprowadzać w naszym kraju nawet punktowy lockdown. Dodał, że rząd ma nadzieję iż wprowadzone i utrzymywane obecnie obostrzenia przyniosą zamierzone skutki.

Rzecznik rządu zaznaczył także, że ze strony ekspertów raczej nie pojawia się słowa zachęcające do odwiedzania dalekiej rodziny w czasie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia, jednak na ten moment nie ma podstaw, aby takich podróży zakazać.

Piotr Müller został także zapytany o to, czy planowany pierwotnie termin zakończenia nauki zdalnej czyli 29 listopada zostanie utrzymany czy przedłużony. Rzecznik wyznał, że decyzje w tej kwestii zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni.