Liczba zakażeń wciąż jest bardzo wysoka. Wiele osób trafia też do szpitali z powodu złego stanu zdrowia spowodowanego zakażeniem koronawirusem.

Minister Zdrowia podjął w końcu decyzję w sprawie utworzenia szpitala tymczasowego w halach AmberExpo . Za koordynację i zapewnienie lekarzy odpowiedzialna jest spółka COPERNICUS, a wyposażeniem zajmie się GRUPA LOTOS.

Trwają już też działania, które mają przekształcić hale wystawiennicze w miejsce odpowiednie dla pacjentów.

Wkrótce ma być dostarczony sprzęt medyczny, w tym respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, aparatu USG itp., a także łóżka oraz środki ochrony osobistej dla personelu.

Fot. MTG

Wyliczenia pokazują, że w szpitalu tymczasowym będzie około 400 miejsc przede wszystkim dla pacjentów potrzebujących tlenoterapii, w tym 20 na Oddziale Intensywnej Terapii.

Z kolei do pracy w nowym szpitalu ma zostać zaangażowanych m.in.: 94 lekarzy i 231 pielęgniarek.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: nowoczesne zabiegi medyczne dostępne także w gdańskich szpitalach. Oferta robi wrażenie. Które z nich trzeba szczególnie docenić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: przyszłość miasta jest w rękach jego mieszkańców. Dyskusja w tej sprawie odbędzie się już w tym tygodniu

O tym się mówi: Gdańsk: Bank Żywności zaczyna przygotowania do świąt. Jak będzie wyglądać tradycyjna zbiórka żywności