Choć pandemia koronawirusa zdominowała życie większości szpitali, część placówek nadal rozwija się też w innych obszarach.

Dobre wiadomości płyną między innymi z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Pacjenci z cukrzycą typu 1 mają tam dostęp do autorskiej terapii immunologicznej z użyciem limfocytów T-regulatorowych.

Dzięki temu możliwe jest spowolnienie rozwoju choroby wśród najmłodszych oraz poprawienie ich jakości życia.

Szpital rozwija także trombektomię mechaniczną, która wykorzystywana jest do leczenia udarów niedokrwiennych mózgu oraz technologię druku 3D do planowania operacji kardiochirurgicznych.

Mocno rozwija się także szpitala św. Wojciecha, który posiada nowoczesny sprzęt endourologiczny. Lekarze mogą wykonywać m.in. biopsję fuzyjną, która pomaga w wykrywaniu małych ognisk nowotworowych.

fot. Copernicus

W placówce wykonywana jest także diagnostyka i leczenie prostaty u mężczyzn, a specjaliści mają do pomocy robota chirurgicznego Da Vinci.

To też może cię zainteresować: Gdańsk wspiera gastronomię. Gdańszczanie w kolejkach do restauracji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: trwają prace na jednej z największych inwestycji w mieście. Zadowoleni będą rowerzyści. Jak wygląda sytuacja na Wiadukcie Biskupia Górka

O tym się mówi: Pomorskie: liczne zdarzenia na drogach w województwie i Gdańsku. Pojawiają się informacje o poważnych utrudnieniach