Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wymusza na rządzących wiele decyzji, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jedną z nich było wprowadzenie od 26 października zdalnego nauczania dla wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz klas IV-VIII szkół podstawowych. Nauka zdalna realizowana jest także przez studentów szkół wyższych oraz w centrach kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Uczniowie uczą się w domach

Jak podaje portal Wirtualna Polska, obecnie z nauczania zdalnego korzysta około 1 800 000 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz prawie 2 miliony uczniów klas od czwartej do ósmej. Nauką zdalną nie jest objętych na ten moment około 2,5 miliona uczniów klas I-III oraz przedszkolaków.

Nauczyciele, rodzice, a także sami uczniowie z niepokojem wyczekują decyzji rządu na temat powrotu do stacjonarnej nauki. Okazuje się jednak, że taka decyzja nie pojawi się zbyt szybko. Marzena Machałek – wiceminister edukacji, zabrała natomiast głos na temat tego, którzy uczniowie jako pierwsi zasiądą ponownie w szkolnych ławkach.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

- Powroty do nauki stacjonarnej w pierwszej kolejności dotyczyć będą uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas maturalnych i uczniów szkół zawodowych, zwłaszcza klas najstarszych – wyjawiła polityk wczoraj w Sejmie.

Co więcej, wiceminister edukacji nie wyklucza, że styczniowe egzaminy zawodowe zostaną przeniesione na czerwiec, jednak nie ma mowy o zmianach w zakresie podstawy programowej, w przypadku kształcenia zawodowego.

- Nie można, mając konkretny zawód, zdany egzamin, nie można czegoś w tym zawodzie nie umieć, co odpowiada za bezpieczeństwo, za jakość wykonanej pracy – podsumowała wiceminister edukacji.

Jak informował portal "Życie": PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE. POLACY SPODZIEWALI SIĘ JEDNAK INNEGO KOMENTARZA ZE STRONY POLITYKA

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ