Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w trakcie drugiego dnia posiedzenia Sejmu, na mównicy sejmowej pojawił się Jarosław Kaczyński. Co powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości?

Jarosław Kaczyński o sytuacji w Posce

"Mamy dzisiaj w Polsce Wysoka Izbo bardzo wysoki stan epidemii. Ten stan wyklucza jakiekolwiek spotkania publiczne powyżej 5 osób" - cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego portal "WP". Odniósł się w ten sposób do licznych protestów, jakie można zaobserwować zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach na ternie naszego kraju.

W tym samym wystąpieniu prezes Prawa i Sprawiedliwości oskarżył polityków, że podjudzają protesty i podsycają niepokoje społeczne w imię swoich własnych interesów. Zarzucił również opozycji, że ta naraża na śmierć tysiące Polek i Polaków, którzy wychodzą na ulice. "Jesteście przestępcami. Jest przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego" - dodał Jarosław Kaczyński wskazując, że apele opozycji o udział w protestach jest właśnie tego rodzaju przestępstwem.

YouTube

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który wydano w ubiegły czwartek na ulice wyszły Polki i Polacy niezgadzający się z decyzją sędziów. Przypomnijmy, sędziowie pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekli, że aborcja w przypadku, kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z ustawą zasadniczą, jaką jest konstytucja RP.

Co sądzicie o słowach Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły dziś w Sejmie?

To też może cię zainteresować: Jest przeciek w sprawie lockdownu. Decyzja rządu może znacznie utrudnić życie Polaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdumiewający post Moniki Olejnik w mediach społecznościowych. Zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego ze zdjęciem jego brata

O tym się mówi: Córka prezydenta odniosła się do Strajku Kobiet. Swój komentarz wobec protestów Kinga Duda zamieściła w mediach społecznościowych, co powiedziała