Wydany 22 października wyrok przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie możliwości terminacji ciąży z ciężkim uszkodzeniem płodu lub wadami letalnymi przyniósł społeczny sprzeciw tak wielki, że nie widzieliśmy podobnego od dziesięcioleci. Od czwartku w niemal każdym mieście i gminie w Polsce kobiety, wspierane przez mężczyzn i osoby starsze protestują przeciwko zmuszaniu ich do siłowego donoszenia ciąży i rodzenia krańcowo chorych i uszkodzonych dzieci bez szans na samodzielne życie.

Wiele osób, w tym znanych wypowiadało się w ostatnich dniach w niezwykle ostry sposób na temat polityki rządu i decyzji TK. Szczególnie mocny głos miały tu kobiety, które same doświadczyły dramatycznych historii związanych z ciążą. Swoje stanowisko zabrała również Monika Olejnik, która otwarcie skrytykowała wyrok TK w bardzo mocnych słowach, jednak nie powinno to dziwić – dziennikarka znana jest ze swojej antypatii do partii rządzącej.

Zdumiewający post Moniki Olejnik w mediach społecznościowych. Zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego ze zdjęciem jego brata

Dziennikarka postanowiła jednak poruszyć temat po raz drugi i tym razem zwróciła się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. We wtorek szef PiS zdecydował się na bulwersujące oświadczenie, po którym miliony osób porównały go do Wojciecha Jaruzelskiego.

Monika Olejnik postanowiła odnieść się do sprawy w mocny sposób, gdyż zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie z bratem prezesa PiS, zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim. Przypomniała również swój felieton z 2018 roku.

„Czy zapomniał pan o swoim bracie Lechu i Jego żonie Marii, która w 2007 r. podpisała się pod zaproponowanym przeze mnie apelem kobiet protestujących przeciwko forsowanej przez Marka Jurka zmianie Konstytucji RP? Prezes udaje, że nie pamięta, co o prawach kobiet mówili Lech i Maria Kaczyńscy. Jarosław Kaczyński chce zaostrzenia ustawy. Powiedział publicznie, że dla niego najważniejsze jest to, żeby dziecko było ochrzczone i pochowane. Nawet wtedy, gdy jest skazane na śmierć i - jak to ujął - "zdeformowane" – czytamy we wpisie, cytowanym przez Plotek.

Pod postem ze zdjęciami Moniki Olejnik z Marią i Lechem Kaczyńskimi zawrzało. Niemal wszyscy poparli Monikę Olejnik.

Co mówił na temat aborcji zmarły w katastrofie smoleńskiej Lech Kaczyński?

„Uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać” - przekonywał w 2007 roku.

fot. Instagram @monikaolejnik_official

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ