Przez Polskę od czwartku przetacza się fala protestów związanych z bulwersującym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Środowiska kobiecie od dawna czekają na zajęcie stanowiska w sprawie uznania za niekonstytucyjne przerwanie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu i wady letalne przez Agatę Dudę i Kingę Dudę.

Wielu osobom nie podoba się, że Pierwsza Dama i córka prezydenta nie zabierają głosu w tak istotnej dla połowy polskiego społeczeństwa sprawie. Powołują się tutaj na zmarłą w 2010 roku Marię Kaczyńską, która narażając się na ostracyzm Kościoła w Polsce mówiła wprost, że kompromis aborcyjny nie powinien być naruszany.

Kinga Duda wywołana do tablicy postanowiła nareszcie odnieść się do sprawy i w mediach społecznościowych opublikowała swoje stanowisko. Co powiedziała?

Córka prezydenta postanowiła odnieść się do Strajku Kobiet. Swój komentarz wobec protestów Kinga Duda zamieściła w mediach społecznościowych, co powiedziała

"Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę" - napisała na Twitterze Kinga Duda, cytowana przez Wirtualną Polskę.

Kinga Duda miała również dodać, że dotychczasowy zapis prawny, istniejący od 1993 roku za sprawą ustaleń Leszka Balcerowicza i Aleksandra Kwaśniewskiego dawał możliwość wyboru.

„Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie” – napisała Kinga Duda.

Obecnie ogólnopolskie redakcje ustalają, czy to Kinga Duda jest naprawdę autorką tych słów. Wysłane zostało zapytanie do rzecznika Prezydenta RP. Jednak wpis córki Andrzeja Dudy jest dość szeroko udostępniany przez osoby z Kancelarii Prezydenta RP, można więc sądzić, że jest autentyczny.

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ