Ten nowy pomysł rządu zdecydowanie nie spodoba się ani dzieciom, ani tym bardziej rodzicom. Ma to jednak być opcja skłonienia dzieci do zasłaniania ust i nosa, a przez to ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa i chronienia się wzajemnie. Za brak maseczki mają być karani rodzice ucznia!

Jak informuje portal Prawo PL, właśnie przygotowywana jest nowelizacja Kodeksu wykroczeń, która zakłada, że za dziecko puszczone do szkoły bez maseczki karę finansową mieli ponosić rodzice ucznia!

Dziecko bez maseczki w szkole? Mają pojawić się mandaty, za brak zapłacą rodzice ucznia, zaskakujący pomysł władz

Ponieważ od wielu miesięcy osoby sceptycznie podchodzące do noszenia maseczek tłumaczą, że nie ma prawa, które nakazywałoby ich zakładanie i noszenie przez wiele godzin to władze Polski postanowiły takie prawo wprowadzić poprzez nowelizację ustawy i Kodeksu wykroczeń.

Przepisy, które miałyby wejść w życie zakładają, że przy braku maseczki u dzieci w szkole lub innym miejscu publicznym kary nie będzie płaciło sprawca – czyli dziecko, ale osoba, która sprawuje opiekę nad małoletnim, czyli w większości rodzice. Chodzi o brak dostosowania małoletniego do obowiązującego prawa.

Jak jednak donosi Biznes Info, eksperci z zakresu prawa krytykują ten pomysł, gdyż nie da się dziecka kontrolować cały czas, szczególnie, gdy jest poza zasięgiem naszej kontroli, czyli w szkole.

„Zastanówmy się, jaką realną możliwość nakłonienia do przestrzegania zakazów związanych z epidemią ma rodzic nastolatka np. w wieku 17 lat, w okresie totalnego buntu, młodego człowieka, z którym ma bardzo trudne relacje? [...] Młody człowiek, który będzie wiedział, że to ten "zły rodzic" poniesie konsekwencje jego działań, może z premedytacją łamać obowiązujące zakazy” – powiedziała portalowi Prawo PL Aleksandra Ejsmont.

Dodatkowo, karę mogliby również ponosić nauczyciele, szczególnie w takich sytuacjach jak np. wycieczki szkolne czy wyjścia do kina lub teatru, gdzie faktycznie spełniają rolę tymczasowych opiekunów poza budynkiem szkoły. Chodzi o interpretację przepisów.

Jak informował portal "Życie ": W SIECI UKAZAŁO SIĘ NIESAMOWITE NAGRANIE ZARAŻONEJ KOBIETY, JEJ PRZEKAZ JEST PORUSZAJĄCY! POJAWIŁ SIĘ MOCNY APEL DO MINISTRA ZDROWIA, KOBIETA MA DOŚĆ

Przypomnij sobie: LEKARZE NA CENZUROWANYM POLSKICH WŁADZ? JUŻ WKRÓTCE MAJĄ RUSZYĆ ŚCISŁE KONTROLE, PIERWSI BĘDĄ DOKTORZY, KTÓRZY NIE UCHYLAJĄ SIĘ OD WALKI Z WIRUSEM

Portal "Życie " pisał również: NAJNOWSZE DONIESIENIA O ZMIANACH W TRAKCIE PANDEMII. MATEUSZ MORAWIECKI PRZEKONUJE, ŻE DRUGA FALA STAŁA SIĘ FAKTEM, BĘDĄ NOWE OBOSTRZENIA