Jak podaje portal "Pikio", kolejne obostrzenia i restrykcje mogą zostać ogłoszone przez rząd w najbliższy czwartek. Wiele z nich może nie przypaść do gustu Polakom, którzy już i tak są zmęczeni trudnościami wywołanymi przez wprowadzone do tej pory ograniczenia. Czego możemy spodziewać się tym razem?

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

Restrykcje i obostrzenia wprowadzone w ostatnim czasie przez rząd nie specjalnie ucieszyły Polaków. Część z nich uważa, że nie mają one sensu, choć rząd zapewnia, że ich wprowadzenie pozwoli zatrzymać niebezpiecznie wzbierającą liczbę nowych zakażeń i nie dopuścić do sytuacji, w której służba zdrowia stanie się w naszym kraju niewydolna.

Wielu Polaów jeszcze nie zdążyło przyzwyczaić się do dopiero wprowadzonych ograniczeń, a już w mediach pojawiają się informacje o tym, że już w najbliższy czwartek możemy spodziewać się kolejnych restrykcji. O zmianach, jakich należy się spodziewać mówił rzecznik rządu Piotr Müller w Programie Trzecim Polskiego Radia.

YouTube

Czego należy się spodziewać

Piotr Müller poinformował o tym, że w walkę z epidemią koronawirusa planuje się włączyć prywatną służbę zdrowia, bo jak wskazał nasz kraj znajduje się obecnie w fazie kryzysu i sytuacja wymaga podjęcia wszelkich działań, które pomogą ów kryzys opanować.

"Kolejnym naszym zadaniem będzie włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z koronawirusem. Jesteśmy w okresie kryzysu. W związku z tym wszystkie osoby, które mogą wspierać i ochraniać osoby chore, mają obowiązek takie działania realizować" - powiedział w Polskim Radiu Piotr Müller.

Zapowiedział również, że możliwe jest zaostrzenie obowiązujących już restrykcji lub ich rozszerzenie. Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Zostaną one podjęte w najbliższy czwartek w czasie posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W czwartek mają również zapaść decyzje dotyczące siłowni, klubów fitness i basenów, których zamknięcie wywołało duże niezadowolenie społeczne.

YouTube

"W czwartek zapadną decyzje jeśli chodzi o ewentualne obostrzenia. W tej chwili analizujemy to, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. [...] Można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone. Chodzi o limity wejść do danych miejsc czy kwestie związane z ograniczeniem funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki. [...] Obecnie nie ma decyzji odnośnie do otwierania siłowni czy basenów. Będziemy analizować argumenty branży fitness w środę i czwartek" - powiedział Piotr Müller.

Spodziewacie się zaostrzenia restrykcji?

To też może cię zainteresować: Poruszający apel ratowniczki medycznej z jednego z polskich miast. "Czy ludzie przestali liczyć się ze zdrowiem swoim i swoich bliskich"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Radwańska zazdrosna o wielki sukces Igi Świątek? Trener 19-letniej zwyciężczyni turnieju Rolanda Garrosa mówi wprost o relacji tenisistek

O tym się mówi: Rząd przygotował kilka scenariuszy na nadchodzące dni. Czy w grę wchodzi zamknięcie cmentarzy 1 listopada