Jak podaje portal "Gdańsk Nasze Miasto", Monika Maluśka, która jest ratowniczką medyczną w Grodzisku Wielkopolskim zwróciła się do wszystkich z poruszającym i dramatycznym apelem, w których mówi o noszeniu maseczek.

Dramatyczny apek ratowniczki medycznej

Monika Maluśka, która pracuje jako ratowniczka medyczna w Grodzisku Wielkopolskim, 18 października zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych dramatyczny apel. Prosi w nim nas wszystkich o noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. Do apelu dołączyła również zdjęcia, dokumentujące codzienność pracy ratowników medycznych.

"Tobie jeszcze ciężko założyć na twarz zwykłą maseczkę, idąc na zakupy? Takie to dla Ciebie uwłaczające? Tak bardzo narusza to Twoje prawa? Taki jesteś bohaterski, bo masz w du..e innych i maseczki nie nosisz? To zapraszam do karetki, na SOR, na zakaźny i wszędzie tam, gdzie ludzie codziennie w pełnym opancerzeniu spędzają długie godziny" - napisała Maluśka.

Tak się wygląda po kilku godzinach wyjazdu do pacjenta covidowego. Zaczerwieniona, poodciskana skóra, suche usta bo o...

Posted by Monika Maluśka on Sunday, October 18, 2020

Powody dramatycznego apelu

Portal "Gdańsk Nasze Miasto" zdecydował się dotrzeć do ratowniczki medycznej, która zamieściła na Facebooku ten poruszający apel i zapytał o powody, dla których zdecydowała się zabrać głos w sprawie i użyć tak mocnych słów.

"Ten apel to już wręcz akt desperacji i wyraz bezsilności wobec tego, jak bezmyślni stali się ludzie w obecnej sytuacji. Nie mogę zrozumieć, co się stało ze społeczeństwem, dlaczego przez ludzi przemawia taka lekkomyślność. Czy przestali liczyć się ze zdrowiem swoim i swoich bliskich? Pracuję w pogotowiu ratunkowym, jestem ratownikiem medycznym, może mój staż pracy nie jest przeogromny, ale naoglądałam się już dramatów ludzkich. W obecnym czasie społeczeństwo powinno się zmobilizować i robić wszystko, aby jak najbardziej zahamować rozprzestrzenianie się wirusa" - powiedziała cytowana przez Portal "Gdańsk Nasze Miasto" Monika Maluśka.

YouTube

Sytuacja jest bardzo poważna. Każda służba zdrowia ma swoje ograniczenia i przpustowość. Polscy medycy obawiają się, że będą musieli już niebawem wybierać, kto zasługuje na ratunek, a kto go nie otrzyma. Całą rozmowę z Moniką Maluśką znajdziecie tutaj.

Przekonuje was ten apel? A może wcale nie trzeba was przekonywać do noszenia maseczek?

To też może cię zainteresować: Rząd przygotował kilka scenariuszy na nadchodzące dni. Czy w grę wchodzi zamknięcie cmentarzy 1 listopada

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William i Harry nie mogą na siebie patrzeć. Nie chcą mieć ze sobą do czynienia. Czy jest szansa, że kiedykolwiek się pogodzą

O tym się mówi: Tomasz Kammel zaskoczył wypowiedzią dotyczącą epidemii koronawirusa. Padły mocne słowa. "Nie znoszę się bać"