Dziennik Gazeta Prawna poinformował ostatnio o zmianach, które czekają nas już w przyszłym roku. Jak się okazuje, będą one dotyczyć opłacania podatku VAT. O co dokładnie chodzi?

Nowe zasady już niebawem!

Według informacji przekazanych przez Dziennik Gazeta Prawna już w przyszłym roku nie będzie obowiązywać zwolnienie z podatku VAT w przypadku towarów, których wartość jest niższa niż 22 euro i są importowane.

Po analizie prac Rady Ministrów okazuje się, że zmiany te zostaną wprowadzone już w lipcu 2021 roku. Powodem takiej decyzji jest między innymi duży napływ produktów z takich portali jak np. AlieExpress. Do tej pory zakupy, które nie przekraczały 22 euro nie podlegały opodatkowaniu.

Nowe zasady będą przede wszystkim odnosić się do usług świadczonych za pomocą Internetu oraz do dostaw towarów. W tym celu znacznie rozbudowana zostanie procedura MOSS, która obejmuje obecnie między innymi usługi świadczone poprzez kanały elektroniczne.

Jakie inne zmiany zostaną jeszcze wprowadzone?

Jednak wprowadzenie podatku VAT dla produktów o wartości poniżej 22 euro nie jest jedyną zmianą.

Podatnicy, którzy za pomocą platformy handlowej będą pośredniczyć w sprzedaży na odległość, na rzecz unijnych konsumentów, towarów importowanych w przesyłkach o rzeczywistej wartości nieprzekraczającej 150 euro, będą musieli sami pobrać i wpłacić podatek – przekazał Dziennik Gazeta Prawna.

Czy po wprowadzonych zmianach zauważalny będzie zdecydowany spadek zakupów na międzynarodowych platformach bowiem nie będą one już tak opłacalne jak dotychczas?

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK