Nowy rok zawsze wiąże się z podwyżkami. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku nie będzie to tylko wzrost cen za usługi oraz towary. Polacy będą mieć bowiem powody do radości!

O co dokładnie chodzi?

Jak informuje portal Fakt, już w 2021 roku zostanie zapoczątkowany program dopłat do czynszów, który jest dedykowany dla osób, które mocno odczuły pandemię koronawirusa w swoim budżecie. Dopłaty do czynszów zostaną wypłacone dla wszystkich osób, których dochód nie przekracza 1500 zł na osobę lub 2100 jeśli osoba jest samotna. Osoby takie przez pół roku mogą liczyć na aż 75% dopłaty do czynszu, jednak maksymalnie 1500 złotych miesięcznie.

W 2021 roku podwyżce ulegnie także minimalna pensja. Wzrośnie bowiem ona o 142 złote, co w skali roku daje ponad 1700 złotych. Okazuje się jednak, że Prawo i Sprawiedliwość nie zrealizuje swojej obietnicy i minimalna pensja nie wzrośnie do 3 tysięcy złotych brutto!

Rodzice dzieci niepełnosprawnych i chorych mogą liczyć także na podwyżkę świadczenia opiekuńczego. Obecnie wynosi ono 1830 złotych, a już w 2021 roku wzrośnie do 1971 złotych!

Zmieniają się także warunki programu 500 plus. Już od lutego będzie można składać elektroniczne wnioski, które do tej pory były dostępne dopiero od lipca, natomiast wnioski papierowe można będzie składać już w kwietniu, a nie jak do tej pory w sierpniu.

Utrzymany zostanie także program 300 plus, a wnioski online można będzie składać, podobnie jak w programie 500 plus – od lutego, natomiast papierowe – od kwietnia.

Emeryci będą zadowoleni!

Na spory zastrzyk gotówki mogą liczyć także osoby starsze. Już na początku roku będzie mieć miejsce waloryzacja emerytur, która ma szacunkowo wynieść 3,84%, co spowoduje, że emeryci dostaną około 40 złotych więcej.

Dodatkowo emeryci otrzymają także trzynaste i czternaste emerytury. Trzynastka zostanie wypłacona już w kwietniu i będzie wynosić 1021 zł netto. Czternastka natomiast trafi do rąk emerytów w listopadzie, a jej kwota będzie zależna od dochodów emeryta. 1300 złotych otrzymają te osoby, których emerytura nie przekracza 2000 złotych.

Jak informował portal "Życie": DANIEL MARTYNIUK POKAZUJE SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. MĘŻCZYZNA NIE MA SKRUPUŁÓW W STOSUNKU DO SWOJEJ BYŁEJ ŻONY

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY PRZESTRZEGA POLAKÓW! JEDEN Z PRODUKTÓW ZOSTAŁ WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA

Portal "Życie" pisał również: BYŁA ŻONA PIOTRA ŻYŁY MOCNO SKRYTYKOWAŁA OBECNY ZWIĄZEK SKOCZKA. "ZAZDROSNA MOGŁABYM BYĆ O MONICĘ BELLUCCI..."