Jak podaje "Super Express", Polaków znowu powinny zaniepokoić wieści o wypłatę ich świadczeń emerytalnych. Dlaczego? Media oboiegła już po raz kolejny wiadomość o obniżeniu emerytur.

Obniżenie emerytur?

Wielu Polaków otrzyma według mediów obniżone świadczenia emerytalne. To wszystko przez wprowadzenie stanu epidemicznego w kraju, oraz ogłoszenie pandemii, która - jak wiemy z historii - wymaga przygotowania do wielu zwłok leżących na ulicach, oraz do organizacji służb, które by to opanowały. Od marca br. rząd wywraca nam do góry nogami nasze życie.

Z racji kryzysu gospodarczego, częściej wydawaliśmy nasze oszczędności. Dane KNF pokazują, że w I półroczu 2020 r. aż na 242 tysiącach kont IKE i IKZE doszło do wypłat przedterminowych. Takich transakcji było aż 9-krotnie więcej niż w tym samym czasie rok temu.

Na początku, po ogłoszeniu pandemii Polacy zadbali o zapasy żywność na wypadek zablokowania transportu zagranicznego. Podobnie sie stało z naszymi oszczędnościami.

W obawie przed brakiem pieniędzy w bankomatach, ludzie zaczęli wybierać ją z kont. Polacy częściej niż zwykle wypłacali swoje środki z emerytur zgromadzone na kontach IKE oraz IKZE.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku takich transakcji pojawiło się 242 864. Dla porównania w tym samym czasie minionego roku dokonano ich 26 835, czyli w ciągu roku liczba tego typu transakcji wzrosła aż 9-krotnie.

Ten trend zaczął się jeszcze przed pandemią za sprawą uruchomienia Pracowniczych Planów Kapitałowych - bowiem już w II półroczu 2019 r., wypłat kapitału zgromadzonego na IKE/IKZE było 113 625.

Jak podają eksperci ZUS-u, obecni 30, 40-latkowie będą mieli emerytury stanowiące zaledwie 20-30 procent pensji.

O tym sie mówi: Szabrownicy splądrowali miejsce spoczynku małego dziecka. Powody tego czynu budzą odrazę i mdłości

Zerknij: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku