Portal Money opisuje sytuację pana Michała, który został ofiarą oszustwa. Jak przyznaje ponad rok temu zadzwoniła do niego firma Armada, która zajmuje się windykacją. Firma przekazała, że pan Michał zalega ze spłatą 3 tysięcy złotych kredytu. On sam twierdzi jednak, że żadnego kredytu nie brał.

Mężczyzna nie spodziewał się czegoś takiego!

- To nie była miła rozmowa. Usłyszałem, że jeśli się nie dogadamy, to może mi zostać złożona wizyta w domu lub w pracy. Później byłem straszony komornikiem lub policją – wyjawił pan Michał.

Ponadto potem dzwoniły do niego jeszcze cztery inne firmy. Dostawał także smsy.

- Pewnego dnia zostałem zbombardowany 84 połączeniami. Chodziło w tym wszystkim o to, abym się wystraszył i zapłacił – mówił pan Michał.

Pan Michał nie dał się jednak nabrać i zgłosił się do prawnika, który zbadał całą sprawę. Jak się okazało, wyimaginowany dług pana Michała był przekazywany pomiędzy firmami, a co więcej sam zainteresowany miał nawet zarejestrowaną firmę na Malcie.

Mężczyzna przekazał sprawę prawnikowi

Prawnik dowiedział się także, że przeciwko panu Michałowi toczy się obecnie sprawa. Wszystko to przez pismo, które do e-sądu wysłała jedna z firm windykacyjnych. Pismo takie powinno trafić również do pana Michała, jednak pod podanym w e-sądzie adresem pan Michał nigdy nie mieszkał.

- To mnie uratowało przed uprawomocnieniem nakazu zapłaty. W innym wypadku referendarz z e-sądu wystawiłby nakaz, który po dwóch tygodniach od drugiej próby doręczenia przez listonosza uprawomocniłby się, a potem trafiłby do komornika, który po prostu zająłby pieniądze na wszystkich moich kontach, nie patrząc w ogóle na to, czy faktycznie mam dług – wyjaśnił mężczyzna.

Finalnie pan Michał wygrał sprawę i nie musi zapłacić żadnego długu, bowiem taki nie istnieje. Mężczyzna przestrzega jednak wszystkich przed takimi sytuacjami. Sąd nie ustalił do dziś, która z firm sfałszowała dokumenty pana Michała i przekazała je do windykacji.

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE