Nareszcie piątek! Ten slogan wypowiada niejedna osoba, która przez cały tydzień czeka na magiczny dzień zapowiadający wolne i odpoczynek od pracy. Wielu z nas od razu po zakończeniu obowiązków wsiada w auto i rusza na wakacyjny wypoczynek. Warto jednak w ten weekend zdjąć nieco nogę z gazu.

Lepiej zwolnić!

Jak informuje portal Pikio, Robert Opas, komisarz z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zapowiedział dużą aktywność policji już w ten weekend. Jak się okazuje, policjanci rozpoczną swoją pracę już dziś!

- Kontrolowana będzie m.in. prędkość i trzeźwość kierowców. Policja oraz inne podmioty z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzają też specjalne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zmiana złych nawyków kierowców. Ma to związek z organizowaną przez ROADPOL europejską akcją pod nazwą "Road Safety Days" – poinformował komisarz Robert Opas.

Jak się okazuje, już w ten weekend przeprowadzane będą kaskadowe pomiary prędkości. Sposób ten ma pomóc wyłapać piratów, którzy zwalniają tylko wtedy gdy widzą policję, a następnie dociskają pedał gazu do końca.

Kaskadowe pomiary prędkości!

- Policjanci prowadzić będą kontrolę prędkości na określonym odcinku drogi przez więcej niż przez jedną załogę. [...] Prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane zostało w 2020 r. już 47 tys. 333 kierowcom, co oznacza niemal 36-procentowy wzrost tych przypadków w stosunku do roku 2019. W samych kilkunastu dniach września były to już 2 tys. 813 przypadków – dodał policjant.

Nie można jednak zapominać, że nogi z gazu nie powinniśmy zdejmować tylko dlatego, że możemy zostać ukarani mandatem. Najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego i to właśnie dlatego powinniśmy stosować się do przepisów!

- Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami, że są inni uczestnicy ruchu drogowego, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek. W największej mierze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zależy bowiem od kierowców – podkreślił komisarz Robert Opas.

Jak informował portal "Życie": TO NAGRANIE WZRUSZA NAWET NAJWIĘKSZYCH TWARDZIELI. MAMA NAGRAŁA CZWORACZKI, KIEDY WZAJEMNIE OKAZYWAŁY SOBIE MIŁOŚĆ

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: KORONAWIRUS NADAL NIE DAJE ZA WYGRANĄ. OSTATNIO POTWIERDZONO KOLEJNE, DUŻE OGNISKO. OSOBY ZAKAŻONE BRAŁY UDZIAŁ W PRODUKCJI ŻYWNOŚCI