Osoby, które chętnie sprowadzają auta zza granicy muszą przygotować się na mały szok. Jak się bowiem okazuje, już wkrótce dość mocno może wzrosnąć akcyza!

Kierowców czekają zmiany?

- Rozważamy powrót do regulacji, która była opracowana w ubiegłej kadencji, która podnosi akcyzę na samochody używane - przekazała ostatnio wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Jak podaje portal Money, wicepremier kieruje się przede wszystkim faktem, że obecne opłaty akcyzowe reguluje system, który został wprowadzony przez 1989 rokiem. Według polityk jest to bardzo niesprawiedliwe, bowiem większe opłaty egzekwowane są od osób, których samochody spełniają wyższe standardy ekologiczne.

Co więcej, Jadwiga Emilewicz uważa, że podwyżka akcyzy spowoduje, że mniej samochodów będzie sprowadzanych do naszego kraju, a co za tym idzie Polacy zaczną korzystać z elektromobilności.

Źródło: motoringresearch.com

Większa kontrola aut?

- Wprowadzamy mocne regulacje w zakresie wycinania filtrów DPF – dodała wicepremier.

Wycięcie filtrów to jeden ze sposób w jaki można „odmłodzić” auta z silnikiem diesla. Wicepremier uważa natomiast, że auta takie należy usunąć z polskich dróg.

Stąd regulacja, która ma wprowadzić zarówno wzmożony monitoring i kontrolę samochodów na ulicach, ale także [...] kontrolę tego, co dzieje się w stacjach kontroli pojazdów, by auta z wyciętym filtrem nie były dopuszczane do ruchu – wyjaśniła Emilewicz.

Głos na temat nowego pomysłu zabrali także inny politycy, w tym Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

- Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto. Jestem przekonany, że lepsza sytuacja finansowa Polaków będzie napędzać sprzedaż nowych aut, jednocześnie nie będzie podnoszony podatek dla tych, których na zakupy w salonie samochodowym nie stać – brzmi post polityka opublikowany na Twitterze.

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: NA HORYZONCIE KOLEJNA AFERA Z UDZIAŁEM DANIELA MARTYNIUKA. JAKA JEST REAKCJA SYNA ZNANEGO MUZYKA

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY