Kilka dni temu obserwowaliśmy znaczny spadek nowych przypadków koronawirusa. Wszyscy byli już pełni nadziei, że to epidemia w naszym kraju skłania się ku końcowi. Okazuje się jednak, że spadek ten był tylko chwilowy. Liczba nowych przypadków znów drastycznie skoczyła w górę.

To nie koniec epidemii?

Co więcej, jak przypomina portal Pikio, według przewidywań ekspertów zbliżamy się do drugiej fali zachorowań na koronawirusa, która miała nadejść właśnie na początku jesieni. Czy kolejne tygodnie przyniosą zachorowania rzędu tysiąca osób na dobę?

Jak poinformowała ostatnio dziennikarka RMF FM ze Szczecina – Aneta Łuczkowska, w jednym ze szczecińskich zakładów zajmujących się produkcją mięsa potwierdzono nowe ognisko koronawirusa. Jak się okazuje, pozytywne wyniki uzyskało aż 26 pracowników.

- 26 osób zakażonych koronawirusem w ognisku przy zakładzie produkcji mięsnej w Szczecinie. Jak informuje sanepid, to pracownicy firmy świadczącej usługi dla zakładu. Do zakażeń doszło w miejscu ich zakwaterowania - napisała dziennikarka na swoim Twitterze.

Sytuacja nadal jest bardzo poważna!

Nie ma zatem wątpliwości, że epidemia koronawirusa w naszym kraju jeszcze nie dobiegła końca. Wczorajszy komunikat Ministerstwa Zdrowia nie napawał bowiem optymizmem.

- Mamy 837 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus. [...] Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób. [...] Liczba zakażonych koronawirusem: 76 571/2 253 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kiedy zatem możemy liczyć na trwałą poprawę sytuacji? Trudno określić. Na ten moment nie możemy jednak zapominać o przestrzeganiu obostrzeń i stosowaniu się do zaleceń rządu.

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: TA HISTORIA TO PRZESTROGA DLA WIELU KOBIET. LEKARZE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI PODCZAS OPERACJI

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY