Od wielu lat nieustannie trwa dyskusja na temat zasadności pobierania opłat za abonament RTV. Wiele osób twierdzi, że mimo iż kwoty w przeliczeniu na miesiąc nie są zbyt wysokie, to niesprawiedliwe jest egzekwowanie.

Abonament zostanie zniesiony?

Jak ostatnio podał portal Gazeta.pl, w bieżącym roku opłaty dla posiadaczy radioodbiorników kształtowały się w zakresie od 13,60 zł do 75,60 zł, natomiast jeśli jesteśmy posiadaczami telewizora lub też telewizora i radioodbiornika to musieliśmy zapłacić od 44,05 zł do nawet 245,15 zł za rok.

Co więcej, w tym roku przeprowadzane były kontrole. Jak się okazuje, osoby, które zalegały z zapłatą abonamentu musiały się liczyć z karą, która wynosiła trzydzieści razy tyle, ile miesięczny abonament, a więc w niektórych przypadkach było to nawet 681 złotych!

Warto jednak zaznaczyć, że kilka grup społecznych jest wyłączonych z konieczności opłacania abonamentu RTV. Zaliczają się tutaj między innymi osoby, które mają orzeczenie o I grupie inwalidzkiej, kombatanci wojskowi i wojenni, emeryci powyżej 75. roku życia, a także osoby powyżej 60. roku życia, których emerytura jest niższa niż połowa przeciętnego wynagrodzenia w danym roku kalendarzowym.

Musimy przygotować się na kolejne podwyżki!

Okazuje się jednak, że mimo napływających z różnych stron komentarzy o braku zasadności pobierania abonamentu RTV już niebawem czekają nas w tej kwestii podwyżki. Już w styczniu będziemy musieli uiścić o wiele wyższe opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne! Jak zareagują na to Polacy?

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI