Jak informuje portal Pikio, minister zdrowia był dziś gościem Beaty Lubeckiej w programie „Gość Radia ZET”. Podczas wywiadu padły ważne słowa i obietnice. O co dokładnie chodzi?

Kolejne obietnice rządu

W wywiadzie zwrócono uwagę na problem, jaki od czasu pandemii koronawirusa jest nieustannie obecny w naszym kraju. Polacy skarżą się bowiem na ogromne trudności w dostępie do specjalistów. Co o całej sprawie sądzi Adam Niedzielski?

Minister zdrowia uważa, że oczywiście powrót do normalnej pracy przychodni oraz specjalistów jest jednym z najważniejszych elementów powrotu kraju do normalnego funkcjonowania sprzed pandemii koronawirusa.

Minister zaznaczył, że przygotowywany jest tzw. recovery plan, który będzie zawierał propozycje rozwiązań, jakie mają być wdrożone w tych kwestiach już niebawem. Na czym dokładnie będzie on polegał?

Recovery plan jest w przygotowaniu

Jednym z założeń recovery plan jest ponowne wdrożenie profilaktyki medycznej oraz badań w tym zakresie, które obejmą osoby, które ukończyły 40. rok życia. Dodatkowo zniesione mają być limity przyjęć u specjalistów, aby osoby, które czekały na badania od czasu pandemii miały teraz możliwość udania się bez problemów do właściwego lekarza.

Trzeci etap recovery plan to natomiast poważne zajęcie się szkolnictwem. Jak wskazuje minister zdrowia, plan ma być przedstawiony już pod koniec września, czyli już niebawem.

Jak na nowe pomysły rządu zareagują Polacy? Czy spodobają im się propozycje rządu. I przede wszystkim, czy sprawnie rozwiążą one problemy, z jakimi obecnie muszą zmagać się osoby, które potrzebują natychmiastowej pomocy specjalisty?

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT MAJĄTKU LECHA WAŁĘSY? OKAZUJE SIĘ, ŻE POLITYK NIE MA POWODÓW DO NARZEKAŃ. KWOTA MOŻE ZASKOCZYĆ

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA