Wakacje powoli dobiegają końca. Już w ten weekend większość turystów wróci do swoich domów, bowiem od wtorku dzieci muszą znów zasiąść w szkolnych ławkach. Jednak wiele osób postanowiło jednak wykorzystać ostatnie dni sierpnia i przebywa jeszcze nad naszym polskim morzem.

Bardzo rzadkie zjawisko!

Niestety, wraz z końcem wakacji zniknęła wakacyjna pogoda. Okazuje się jednak, że jest ona nie tylko kapryśna, ale wręcz bardzo niebezpieczna, o czym świadczy ostatni filmik jaki pojawił się w sieci.

Nagranie zostało udostępnione na profilu Polscy Łowcy burz na Facebooku. Widać na nim bardzo dokładnie, jak nad morzem formuje się trąba powietrzna. To zdarzenie miało miejsce wczoraj w miejscowości Kąty Rybackie znajdującej się na Mierzei Wiślanej.

Taka trąba wodna, nazywana także trąbą morską to dość rzadkie zjawisko. Wir formuje się nad powierzchnią wody i powoduje wzniesienie jej do góry. Z tego też powodu w swoich początkowych fazach jest praktycznie niedostrzegalne.

Facebook: Polscy Łowcy Burz

Turyści nie wiedzieli, co robić!

Jak zwracają uwagę eksperci, taka trąba morska jest o wiele szybsza, niż trąba powietrzna, która występuje na lądzie. Jednak na całe szczęście trąba wodna w większości przypadków nie jest w stanie wejść z wody na ląd i najczęściej dochodzi do jej rozproszenia.

Nie ulega jednak wątpliwości, że turyści którzy mieli wczoraj okazję zobaczyć na własne oczy to nietypowe zjawisko zamarli z przerażenia. Jednak część z nich odważyła się na wyjęcie telefonów komórkowych i nagranie całego zdarzenia.

Trąba wodna - Kąty Rybackie (woj. pomorskie) - 27.08.2020 r.

Oto nagranie przedstawiające jedną z trąb wodnych, która dziś po południu utworzyła się w okolicach Kątów Rybackich na Mierzei Wiślanej (woj. pomorskie). Autorką materiału jest Izabela Miłosz. Dziękujemy za jego nadesłanie :)

Posted by Polscy Łowcy Burz on Thursday, August 27, 2020

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA